Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Rewolucja w firmie HFT71 dzięki sześciu drukarkom KORNIT ATLAS MAX

Rewolucja w firmie HFT71 dzięki sześciu drukarkom KORNIT ATLAS MAX

Robert Zachar, prezes firmy HFT71, w której od niedawna pracuje sześć drukarek cyfrowych najnowszej generacji – KORNIT ATLAS MAX

Firma HFT71, oferująca kompleksowe usługi zdobienia odzieży, wyposażyła swoje zaplecze produkcyjne w sześć drukarek cyfrowych najnowszej generacji. Maszyny KORNIT ATLAS MAX są przeznaczone do wysokojakościowego druku DTG (Direct-to-Garment). Dzięki tej inwestycji wrocławska firma może uczestniczyć w procesie globalnej transformacji rynku w zakresie produkcji zdobień na odzieży, jednocześnie zapewniając klientom szerszy zakres oferowanych usług.
Nie wierz na słowo – obejrzyj krótki filmik i sam zobacz, jak łatwo odnieść sukces z Kornit!

Informacja reklamowa

HFT71 to wrocławska firma, która rozpoczęła swoją działalność w 2012 r., początkowo skupiając się na doskonaleniu zdobień wykonywanych metodą haftu komputerowego. Z biegiem lat organizacja poszerzała portfolio oferowanych usług, wyposażając skromną hafciarnię w nowe maszyny do haftu, karuzele do sitodruku oraz drukarki cyfrowe do druku bezpośrednio na odzieży. Dzisiaj firma oferuje kompleksową obsługę zamówień, rozpoczynając od produkcji odzieży w Bangladeszu, przez sprzedaż produktów gotowych pod zdobienia, wykonywanie dekoracji na towarach własnych lub powierzonych, aż po wysyłkę do Klienta końcowego, a także obsługę modelu biznesowego POD, czyli druku na żądanie.

Cyfrowa transformacja branży tekstylnej

Zdobienie odzieży metodą sitodruku od lat cieszy się dużą popularnością wśród firm poruszających się w branży modowej. Zdecydowaną zaletą tej technologii jest trwałość wykonywanych nadruków oraz niski koszt jednostkowy przy dużym nakładzie produkcyjnym. Sam proces sitodruku jednak ma swoje wyzwania i ograniczenia. Pierwszą kwestią, o której nie możemy zapominać, jest odpowiednie przygotowanie grafiki do procesu produkcyjnego. W zależności od poziomu skomplikowania wzoru, niezbędne jest wykonanie separacji kolorów przez doświadczonego grafika, co wydłuża przebieg realizacji zlecenia. Kolejnym czasochłonnym i nieodłącznym elementem tego procesu jest przygotowanie siatek, klisz i matryc oraz konfiguracja samej maszyny. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty związane z rozpoczęciem działań pod zdobienie odzieży metodą sitodruku, możemy dojść do szybkich wniosków, że wyprodukowanie jednej sztuki jest zupełnie nieopłacalne.

Po wnikliwym przeanalizowaniu nowych możliwości technologicznych dostępnych na rynku, firma HFT71 dokonała w 2018 r. pierwszej inwestycji w systemy Kornit Digital do druku cyfrowego, wyposażając swoje zaplecze produkcyjne w maszynę Kornit Avalanche HD6.

„Zdecydowaliśmy się na inwestycję w Kornit Digital, ponieważ naszym zdaniem to lider w dziedzinie przemysłowych rozwiązań w tej technologii – mówi Robert Zachar, prezes firmy HFT71. – Dzięki drukowi cyfrowemu możemy uczestniczyć w globalnej transformacji rynku w zakresie produkcji zdobień na odzieży, jednocześnie zapewniając naszym Klientom szerszy zakres oferowanych usług”.

Nowe możliwości technologiczne

Nie minął rok, gdy firma HFT71 ponownie dokonała inwestycji, wyposażając swój park maszynowy w drugi system do druku cyfrowego Kornit Avalanche HD6, tym samym zwiększając swoją wydajność produkcyjną. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem rynku i zmieniającą się sytuację ekonomiczną kształtowaną przez pandemię koronawirusa, w 2021 roku wrocławska firma podjęła decyzję o wprowadzeniu nowego modelu biznesowego POD (Print On Demand), jako oferty skierowanej do branży e-commerce. W tym samym czasie swoją premierę miał nowy system MAX do druku cyfrowego od Kornit Digital. Nowa maszyna zapewniała nie tylko jeszcze większe możliwości produkcyjne, ale także oferowała możliwość uzyskiwania nowatorskich nadruków wypukłych, dzięki wbudowanemu systemowi do obsługi technologii XDi.

„Trzeba podążać za rozwojem technologii, ponieważ wraz z nim zmieniają się oczekiwania naszych Klientów. Jeżeli nie wyjdziemy im naprzeciw, to zrobi to ktoś inny – komentuje Zachar. – Inwestycja w nowy system Kornit Atlas MAX do innowacyjnych nadruków cyfrowych wyróżniła nas wśród firm o podobnym profilu działalności w Polsce. Obecnie jako jedyni w kraju oferujemy naszym Klientom wysokojakościowe, cyfrowe nadruki płaskie i wypukłe (3D)”.

System, w który wyposażone są nowe maszyny Kornit Atlas MAX, umożliwia uzyskanie nadruku 3D przy użyciu pojedynczego, jednoetapowego procesu produkcyjnego, obsługiwanego przez jednego operatora. Skraca to czas operacyjny, podczas realizacji zleceń hurtowych i zmniejsza koszty związane z procesem okołoprodukcyjnym.

Obecnie firma HFT71 posiada sześć systemów Atlas MAX i gwarantuje swoim Klientom określony w SLA (umowa o gwarantowanym poziomie świadczenia usług) czas realizacji zamówień. Od momentu otrzymania zlecenia, wrocławska firma realizuje zgłoszone zapotrzebowanie produkcyjne w przedziale czasowym od 24 do 72 godzin, liczone do chwili wysłania zamówienia.

Kornit Atlas MAX

„Nasi Klienci są zachwyceni tak krótkim SLA – wyjaśnia nam sam prezes firmy HFT71. – Dzięki technologii utrwalania w locie (Fixation on the Fly, FoF) jesteśmy w stanie dużo szybciej otrzymać końcowy nadruk, co przekłada się na zwiększoną produktywność, ale jednocześnie pozwala nam tworzyć innowacyjne wzory 3D, zbudowane z wielu warstw farby, nakładanej w ramach jednej serii pracy wykonywanej wewnątrz maszyny”.

Robert Zachar wspomina również o technologii Intensifier, która w porównaniu z sitodrukiem zapewnia grafikom żywsze kolory i przyjemniejszy w dotyku, końcowy odbiór nadruku. „Uczynienie technologii cyfrowej niezastąpionym ogniwem w strategii produkcyjnej, realizowanej przez HFT71 było kluczem do zaspokojenia zmieniających się potrzeb rynku – dodaje. – Nasi kluczowi Klienci wymagają bardzo szybkiej reakcji i bardzo krótkich terminów realizacji, a technologia cyfrowa daje nam możliwość dostosowania rozmiaru tekstu i zapewnienia nieograniczonej liczby wariantów kolorystycznych przy naprawdę szczegółowym druku. Workflow DTG jest w pełni zautomatyzowany, co pomaga minimalizować koszty stałe i natychmiast realizować zamówienia, zaś integracja API wspiera naszych kluczowych klientów w ich operacjach e-commerce”.

W duchu zrównoważonego rozwoju

Technologia MAX i maszyna Atlas MAX zostały zaprojektowane w duchu zrównoważonego rozwoju. Po pierwsze maszyny umożliwiają produkcję na żądanie, eliminując tym samym wytwarzanie zbędnych zapasów i odpadów. Po drugie kompleksowe i bezwodne rozwiązania firmy Kornit oszczędzają energię. Po trzecie dzięki certyfikatom GOTS i OEKO TEX oraz zobowiązaniu firmy do posadzenia drzew, nowa maszyna staje się neutralna pod względem emisji CO2. System drukujący Atlas MAX jest łatwy w obsłudze, oferuje zwiększoną trwałość zdobień, a dodatkowo tworzy nadruki miękkie w dotyku (nawet te bardzo grube). Maszyna wykorzystuje atramenty Eco-Rapid QFix oraz autorską technologię XDi, pozwalającą na uzyskanie efektu nadruku przestrzennego 3D.

Zdaniem Roberta Zachara niezbędnym elementem każdej decyzji podejmowanej przez HFT71 i jej Klientów jest zrównoważony rozwój. Kornit Digital odpowiedział na tę potrzebę, umożliwiając firmie uzyskanie kluczowych certyfikatów środowiskowych.

„Gdyby ktoś zapytał, czy warto zainwestować w cyfrową maszynę Kornit do druku, odpowiedziałbym twierdząco. Nasza firma stanowi doskonały przykład na to, jak rozwijać swoją działalność będąc częścią cyfrowej transformacji – mówi prezes wrocławskiego przedsiębiorstwa. – Jestem podekscytowany możliwościami na przyszłość, jakie zapewnia nam Kornit, ponieważ teraz możemy rozmawiać z naprawdę dużymi markami o bezpośredniej integracji z naszą produkcją na miarę ich potrzeb, co stanowi element naszej strategii”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.