Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Program rozwoju fabryki białych kraftlinerów zakończony

Program rozwoju fabryki białych kraftlinerów zakończony

Program rozwoju zakładu Metsä Board w Kemi, gdzie powstają białe kraftlinery, został zakończony równolegle z budową nowej fabryki bioproduktów Metsä Fibre. Metsä Board i Metsä Fibre należą do Metsä Group. Oprócz zwiększenia wydajności zakładu o 40 tys. ton rocznie, program rozwoju zmniejszy zużycie energii w zakładzie o 5%, a zużycie wody o około 40% na wyprodukowaną tonę.

Zakład produkcji tektury w Kemi jest największym na świecie producentem bielonego kraftlinera powlekanego, a jego produkty są wykorzystywane jako materiał wierzchni do produkcji opakowań z tektury falistej na całym świecie. Program rozwoju zwiększy roczną zdolność produkcyjną białych kraftlinerów w fabryce Kemi do 465 tys. ton, z których większość będzie sprzedawana w Europie i Ameryce Północnej.

Program rozwoju zakładu produkcji tektury obejmował trzy części: zwiększenie rocznej zdolności produkcyjnej białego kraftlinera o 40 tys. ton, poprawę efektywności energetycznej i wodnej oraz przeniesienie linii produkcyjnej niebielonej masy celulozowej do Metsä Board.

W zakładzie produkcji tektury zbudowano nowy filtr tarczowy o większej wydajności, dzięki czemu obieg wody jest bardziej domknięty, co zapewnia znaczne oszczędności w zużyciu wody. Nowe wieże do odzysku ciepła w zakładzie mają większą wydajność w wychwytywaniu ciepła odpadowego i ponownym wykorzystywaniu go w systemie. Dostarczanie masy celulozowej z drewna brzozowego na wierzchnią warstwę linera w postaci wysuszonej z fabryki bioproduktów zwiększy w przyszłości zarówno wydajność energetyczną, jak i produkcyjną maszyny do produkcji tektury.

Aby umożliwić zwiększenie mocy produkcyjnych, dokonano modernizacji maszyny do produkcji tektury i operacji wykończeniowych oraz usprawniono produkcję. Przykładowe zmiany obejmują zwiększenie wydajności nawijarki, automatyczny transfer zwojów maszynowych z maszyny produkującej tekturę do nawijarki, w pełni zautomatyzowany załadunek zwojów i nowy łańcuch logistyczny między głębokowodnym portem Ajos w Kemi.

W ramach programu rozwoju linia produkcyjna niebielonej masy celulozowej Metsä Fibre zostanie przeniesiona do Metsä Board w zmodernizowanym stanie. Roczna wydajność linii produkcyjnej będzie wynosić 180 tys. ton masy celulozowej z drewna miękkiego, która będzie wykorzystywana do produkcji spodniej warstwy kraftlinera Kemi.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.