Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Produkcja części metalowych 3D po nowemu

Produkcja części metalowych 3D po nowemu

HP Metal Jet S100

HP ogłosiło dostępność nowej cyfrowej drukarki HP Metal Jet S100 umożliwiającej masową produkcję wysokiej jakości części metalowych drukowanych w 3D. Rozwiązanie wspiera klientów z różnych sektorów przemysłu – m.in. z branży medycznej, przemysłowej, dóbr konsumpcyjnych i motoryzacyjnej – w skalowaniu opracowywanych technologii.

Na przestrzeni ostatniej dekady w przemyśle wytwórczym dokonały się ogromne zmiany. Znajdujemy się na wczesnym etapie czwartej rewolucji przemysłowej, w której istotne miejsce zajmuje dynamicznie rozwijający się druk 3D, dzięki któremu firmy mogą przyspieszać realizację projektów i poprawiać rozwój procesów. HP Metal Jet S100 otwiera drzwi do cyfrowej rewolucji w globalnym sektorze produkcji metali, szczególnie w zakresie kompleksowych rozwiązań end-to-end dla łańcucha dostaw. Obejmuje to zarówno oprogramowanie, jak i sprzęt – wszystko z myślą o realizacji oczekiwań klientów oraz zasad dobrego projektowania.

Rozwiązanie Metal Jet S100 zapewnia możliwości dostosowane do produkcji przemysłowej, zintegrowane procesy, subskrypcję i ofertę usług. Dzięki modułowej budowie jednostki konstrukcyjne są przemieszczane pomiędzy czterema stacjami, co oznacza, że użytkownicy mogą prowadzić produkcję w trybie ciągłym i na masową skalę. Głowica HP Thermal Inkjet znacznie usprawnia prędkość druku, jakość powstałych części i możliwość powtarzalności procesów. Zaawansowane chemikalia lateksowe opracowane przez HP wzmacniają spoiwo, umożliwiając większą trwałość surowych części (green parts), eliminując potrzebę debindowania i zapewniając przemysłową jakość produkcji.

Wśród kluczowych zalet technologii HP Metal Jet należy wymienić: zdolność do wytwarzania innowacyjnych modeli (kontrola gęstości i projekty umożliwiające obniżenie masy lub konsolidację części metalowych), usprawnioną ekonomiczność (skrócenie długości poszczególnych etapów procesu potrzebnych do stworzenia części oraz redukcja kosztów wynikających z ręcznej pracy czy kompleksowych wymagań), zwiększoną produktywność (Binder jetting umożliwia dziesięciokrotne zwiększenie wydajności, umożliwiając przetwarzanie warstwa po warstwie w porównaniu z procesem punktowym; dzięki właściwościom izotropowym nie jest również konieczna obróbka końcowa czy stosowanie konstrukcji podporowych; stosowanie proszków metalowych jest również bardziej opłacalne niż wykorzystywanie proszku do laserowego druku 3D); wyższą rozdzielczość (głowice drukujące HP wykorzystują dekady rozwoju przemysłowej technologii termicznego druku atramentowego, definiując geometrię i zapewniając wysoką rozdzielczość oraz solidność systemu, dzięki czemu masowe części metalowe tworzone w druku 3D stają się realnym wsparciem w komercyjnej produkcji).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.