Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Producent fotoobrazów poszerza i ulepsza ofertę

Producent fotoobrazów poszerza i ulepsza ofertę

Firma Caro spod Zielonej Góry, jeden z największych polskich producentów dekoracji ściennych, zdecydował się właśnie na zakup nowoczesnych urządzeń wielkoformatowych od Canon, w tym tak zwanej fabryki tapet. Celem inwestycji jest poszerzenie oferty i ciągłe ulepszanie jakości produktów.

Caro Group już od prawie 28 lat dostarcza obrazy (m.in. popularne pejzaże miast i natury) do największych sieci handlowych oraz platform sprzedażowych. Jednak, jak podkreśla Marta Naranowicz, dyrektor operacyjny w Caro Group, „dziś nie wystarczy, że obraz przedstawia interesującą scenę – wydruk musi być ostry, kolory powinny wiernie odwzorowywać rzeczywistość, a całość musi być bezwonna i wyprodukowana w możliwie ekologiczny sposób. Istotna jest także kwestia odporności na uszkodzenia i zabrudzenia”. Aby sprostać wzrastającym oczekiwaniom klientów, Caro zdecydowało się na przebudowę swojej linii produkcyjnej. Wiosną 2021 r. w firmie pojawiła się tak zwana fabryka tapet – zestaw urządzeń automatyzujących produkcję wysokiej jakości fototapet. Podstawę tego rozwiązania stanowi nowoczesny ploter Canon Colorado 1650: wykorzystana w urządzeniu technologia UVgel pozwala drukować w niskiej temperaturze, dzięki czemu podłoże zachowuje swoje właściwości. A to wpływa zarówno na łatwość układania tapety (poszczególne pasy są do siebie idealnie dopasowane), jak i na trwałość kolorów oraz ich zgodność z pierwotnym obrazem. Istotna jest również możliwość wykorzystania wielu typów podłoży, wykończenie wydruku w trybie matowym lub błyszczącym.

Istotną cechą fabryki tapet jest modułowość całego systemu. Wykorzystana w Caro Group fabryka tapet oprócz plotera Colorado składa się z dodatkowego modułu produkowanego przez firmę Fotoba. To tak zwany podajnik „jumborola”, który pozwala podawać papier o wadze nawet do 400 kg, a tym samym oszczędzić na kosztach podłoża (materiały mogą być kupowane w cenie hurtowej). Urządzenia dostarczone przez Canon na tyle sprawdziły się w lubuskim przedsiębiorstwie, że kilka miesięcy po wdrożeniu fabryki tapet Caro zdecydowało się na instalację kolejnego plotera Colorado. „Branża home decor przeżywa obecnie okres rozkwitu. Popyt na produkty do wyposażenia wnętrz stale rośnie. Klienci odkrywają nowe style i możliwości, stawiają na oryginalne dodatki i detale. Widzimy zatem duży potencjał do rozwoju firmy” – analizuje Marta Naranowicz.

Jak wylicza przedstawicielka firmy, wśród pomysłów na przyszłość – obok udoskonalania dotychczas produkowanych fotoobrazów – znajduje się między innymi rozwijanie oferty tapet premium, czyli projektów tworzonych przez artystów z całej Europy, które dzięki uniwersalności plotera Colorado mogą być odwzorowane na różnych podłożach, w tym na bardziej wymagających podkładach strukturalnych. Stosowane w maszynie Canon tusze są bezpieczne i ekologiczne (potwierdzają to liczne certyfikaty), a same obrazy są odporne na uszkodzenia i zabrudzenia.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.