Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Prinect z nowymi funkcjami

Prinect z nowymi funkcjami

Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) wyposaża swój system oprogramowania dla drukarń Prinect w wersji 2016 w nowe funkcje, które – jak podaje producent – ułatwią pracę dostawcom usług mediowych w zakresie drukowania akcydensów i opakowań, przyspieszą ich procesy i uczynią je bardziej opłacalnymi. W ścisłej współpracy z użytkownikami systemu Prinect został on znacząco rozszerzony w wielu obszarach.

Ulepszenia koncentrowały się na interfejsie Prinect Cockpit w celu zapewnienia bardziej intuicyjnej obsługi, rozszerzenia integracji z systemami zarządzania (MIS) i procesem produkcyjnym, a także możliwości generowania pełnych raportów kolorymetrycznych potwierdzających jakość dla odbiorców końcowych, teraz także raportów długookresowych. Dodatkowo, poza dobrze znanym interfejsem JDF, istnieje obecnie możliwość wymiany danych z systemami innych producentów dzięki zastosowaniu interfejsu API (application programming interface). Poza tym system Prinect umożliwia teraz szybką obróbkę dużych ilości danych, jak np. dokumentów w kilku wersjach i zawierających tysiące stron.
Heidelberg przeprojektował interfejs użytkownika Prinect Cockpit w taki sposób, że jest on obecnie łatwiejszy w obsłudze i bardziej intuicyjny. Teraz możliwe jest wyświetlenie otwartego zlecenia obok całej listy prac i powiązanych z nimi notatek. Użytkownik może szybko i wydajnie zapoznać się treścią zlecenia, zidentyfikować odpowiednie zamówienie i rozpocząć jego przetwarzanie. Wyświetlanie historii zleceń następuje obecnie z wykorzystaniem wszystkich zalet tabeli grupującej: dzięki temu historia zleceń jest zdecydowanie bardziej przejrzysta i czytelna. W Prinect Cockpit jest też możliwe wyświetlenie pojedynczych prac, które wchodzą w skład puli zleceń, i przypisanie ich do aktualnej, wspólnej formy drukowej. Pojedyncze zlecenia mogą być sortowane, filtrowane i kasowane w jednym, wspólnym folderze. W trakcie pracy nad pojedynczym zleceniem pokazywany jest montaż całego arkusza, którego jest ono częścią.
Coraz więcej dostawców usług poligraficznych stosuje arkusze łączące różne prace, aby móc drukować wiele zleceń jednocześnie i oszczędzać dzięki temu czas i pieniądze. W nowej wersji Prinect Business Manager umożliwia, poza sterowaniem i nadzorem, również kalkulację poprodukcyjną takich łączonych prac. Prinect Business Manager przejmuje niezbędne planowanie materiału i analizuje podział kosztów na pojedyncze zlecenia. Dzięki temu drukarnie mogą już przy wprowadzaniu zleceń do systemu lepiej planować i kalkulować koszty. Jak zapewnia producent, w wyniku tego mogą mieć efektywniejsze procesy produkcji i wyższe marże.
Nie jest niczym nowym, że dostawcy usług poligraficznych podlegają dużej presji cenowej. Z drugiej strony zleceniodawcy preferują dostawców, którzy potrafią przekonująco przedstawić swoje możliwości produkcyjne. Dlatego też duże znaczenie mają instrumenty umożliwiające wyróżnienie się i zwiększające lojalność klientów. Dla wszystkich urządzeń pomiarowych Heidelberga z automatycznie generowanymi i ocenianymi raportami kolorymetrycznymi w trakcie całego procesu produkcji, Prinect Analyze Point oferuje teraz możliwość pełnego dokumentowania jakości wykonywanych zleceń. Dzięki temu dostawcy usług mogą udowodnić swoim klientom, że wszystkie zlecenia są produkowane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi barw. Dodatkowo możliwe są szczegółowe raporty kolorymetryczne, w tym raporty długookresowe, które umożliwiają dostawcom usług dalszą poprawę procesów produkcyjnych. Zarówno drukarnie jak i zleceniodawcy odnoszą korzyści dzięki większej niezawodności, także przy pracach powtarzalnych.
Prinect może być teraz podłączony przez interfejs API do istniejących w firmach mediowych systemów firm trzecich. Są to głównie typowe systemy analityczne lub systemy ERP innych dostawców. Dzięki temu dostawcy usług poligraficznych mogą przekazywać dane z systemu Prinect dotyczące produkcji, przez interfejs „Prinect API”, do swoich własnych systemów, gdzie mogą tworzyć własne wykresy i wskaźniki. Możliwe jest również przetransferowanie danych dotyczących konkretnego zlecenia do własnego systemu, aby móc udokumentować klientowi poszczególne kroki lub status zlecenia.
„Poprzez nowe funkcje Prinect, Heidelberg chce ułatwić pracę dostawcom mediów. Konkretnie oznacza to, że chcemy, aby nasi klienci zarabiali więcej i szybciej. Aby osiągnąć ten cel grupa około 200 programistów pracuje nad tym codziennie. Czyni nas to również największym graczem w zakresie IT w naszej branży”, mówi Christopher Berti, szef działu odpowiedzialnego za Prinect w firmie Heidelbergu.
Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku obecni i potencjalni użytkownicy systemu Prinect będą mieli możliwość zapoznania się z jego nową wersją w trakcie warsztatów Prinect User Days 2015, a także podyskutowania na temat nowych funkcji z zespołem osób odpowiedzialnych za produkcję i rozwój systemu Prinect. W trakcie 24 warsztatów będą wyjaśnione nowości, a także będą dyskutowane ważne tematy branżowe, jak np. nowa norma ISO.

  • Obecnie 4 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 4/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.