Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Premiery technologiczne Canon

Premiery technologiczne Canon

Canon wprowadza na rynek dwa nowe wielkoformatowe plotery z serii urządzeń Arizona 1300: GTF i XTF. Są one wyposażone w technologię FLOW – bezstrefowy system próżniowy, który ułatwia obsługę nośników. Urządzenia są przeznaczone do średnionakładowej produkcji grafik do zastosowań w handlu detalicznym, oznakowaniu, dekoracji wnętrz, opakowaniach i na rynkach przemysłowych. Jak podkreśla producent, zapewniają one wszechstronny, dokładny i wysokowydajny druk (także dwustronny) wielu formatów płyt. Drugą nowością jest oprogramowanie PRISMAelevate XL, umożliwiające projektowanie prac z efektami haptycznymi poprzez tworzenie teksturowanych powierzchni, wytłoczeń, metalicznych akcentów i napisów wypukłych do 2 mm.

Seria Arizona 1300 dzięki zmiennej prędkości druku do 52,8 m²/godz. pozwala użytkownikom uzyskiwać wysokiej jakości wydruki na sztywnych lub giętkich nośnikach o wymiarach do 1,25 × 2,5 m (modelu GTF) lub do 2,5 × 3,08 m (model XTF). Technologia FLOW, przyspieszająca zmianę nośnika i rozmiaru płyty oznacza łatwy druk wielu krótkich serii w ciągu dnia. Ponieważ w urządzeniu nie ma stref próżniowych, wymaga ono znacznie mniej maskowania i taśmowania, co redukuje wysiłek, czas i koszty.

Twórcy nowych modeli zadbali o zminimalizowanie konieczności konserwacji. Urządzenia zawierają liczne usprawnienia – to m.in. zaktualizowany, nie wymagający manualnego wsparcia system konserwacji głowicy drukującej, który selektywnie przywraca działanie dysz w ciągu kilku sekund, a także zaktualizowany interfejs użytkownika z zaawansowanymi kontrolkami układu obrazu. Nowe możliwości regulacji przed rozpoczęciem procesu druku, które można wprowadzić nawet w ostatniej chwili, obejmują przycinanie, elastyczność wielu punktów odniesienia oraz wizualizację i modyfikację sekwencji warstw druku. Te elementy sterujące pozwalają również operatorom na dokonywanie wyborów podłoża w ostatniej chwili, co umożliwia szybkie reagowanie na zmiany w dostępności materiałów płytowych, pomagając wykorzystać dostępne resztki surowców i zmniejszyć ilość odpadów. Nowa seria zawiera również zaawansowany interfejs operatora (API), dostarczający cennych danych o zużyciu atramentu i czasie produkcji, np. do dalszego przetwarzania w programach księgowych.

Modele GTF i XTF oferują nowe tryby drukowania. Należą do nich Quality-Smooth, Production-Plus i Quality-Plus (dostępne dla konfiguracji 8-kanałowych); dodatkowe tryby „Plus” pozwalają uzyskać szerszą gamę kolorów (jasny cyjan, jasna magenta czy biały). Plotery są także wyposażone w technologię druku VariaDot trzeciej generacji, która zapewnia fotorealistyczne odwzorowanie obrazu i jeszcze bardziej zaawansowane wykorzystanie wielu rozmiarów kropli atramentu w różnych kolorach.

Canon zaznacza, że cykl życia produktów z serii płaskich ploterów Arizona, od projektu i produkcji po użytkowanie, ponowne użycie i recykling, został opracowany z myślą o zrównoważonym rozwoju. Dmuchawy do tworzenia FLOW i utwardzania LED zapewniają oszczędność energii, a urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby można je było naprawiać i łatwo demontować, umożliwiając ponowne użycie i recykling materiałów oraz wspierając transformację w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. Ponadto do produkcji urządzeń w zakładzie produkcyjnym w Niemczech wykorzystywana jest w 100% odnawialna energia elektryczna, a technologia VariaDot zmniejsza zużycie atramentu. Atramenty z certyfikatem GreenGuard Gold są bezpieczniejsze do stosowania w środowiskach publicznych i nie zawierają groźnych zanieczyszczeń powietrza (HAP) ani lotnych związków organicznych (VOC).

Razem z serią Arizona 1300 z technologią FLOW producent udostępnił również nowe oprogramowanie PRISMAelevate XL, rozszerzające pakiet PRISMA XL Suite i zastępujące oprogramowanie Arizona Touchstone. Dzięki niemu plotery Arizona pozwalają tworzyć prace z wypukłym nadrukiem (druk warstwowy). PRISMAelevate XL wykorzystuje opatentowaną technologię Advanced Layer Printing System (ALPS) i generuje wysokiej jakości dokumenty z wyczuwalnym nadrukiem, umożliwiając dwukrotnie wyższą elewację niż poprzednia wersja oprogramowania, przy wyższej prędkości druku. Pozwala zatem tworzyć tekstury, wypukłe elementy lub metaliczne akcenty na grafikach, które sprawdzą się w produkcji oznakowań, ozdób i opakowań. Oprogramowanie oferuje również wtyczkę do programów Adobe Photoshop i Illustrator, która ułatwia projektowanie wypukłych elementów druku w technologii 3D, a ponadto pomaga zmniejszyć ilość odpadów (eliminuje potrzebę wykonywania wydruków testowych).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.