Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Premiera rolowego systemu atramentowego

Premiera rolowego systemu atramentowego

Firma Ricoh Europe zaprezentowała następcę rolowego systemu do druku atramentowego Pro VC70000 – model Pro VC80000. Maszyna, która w regionie EMEA będzie dostępna już od stycznia 2024 r., umożliwia wysokowydajną pracę i elastyczność dzięki ulepszonej, zautomatyzowanej produkcji, zamkniętej pętli kontroli jakości i bardziej zaawansowanej integracji produkcji.

Model Pro VC80000 to najmniejsza w swojej klasie maszyna z dupleksem w dwóch wieżach na długości niecałych dziesięciu metrów, wykorzystująca atrament najnowszej generacji i głowice z kontrolą temperatury. Oferuje druk z rozdzielczością do 1200 × 1200 dpi i z prędkością do 150 m/min, co oznacza wzrost wydajności o 50% w porównaniu z systemami poprzedniej generacji.

Maszyna jest przeznaczona do produkcji wysokiej jakości materiałów do marketingu bezpośredniego, kolorowych książek, katalogów, czasopism i materiałów reklamowych drukowanych na nośnikach powlekanych o gramaturze do 300 g/m². Została wyposażona w narzędzia programowe i sprzętowe zapewniające zwiększoną automatyzację produkcji, kontrolę jakości druku i komunikację z wykorzystaniem: sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego oraz analizy danych, które zapewniają przewidywalne i powtarzalne wyniki przy minimalnej interwencji operatora.

Wśród najważniejszych funkcji urządzenia producent wymienia m.in.: krótszy czas rozruchu dzięki nowej technologii suszenia „firefly”; zautomatyzowaną kontrolę jakości (w pełni zintegrowany skaner); eliminację ręcznej regulacji obrazu (spektrofotometr); funkcję Ricoh Supervisor (zbiera i interpretuje dane operacyjne oraz tworzy internetowe widoki pulpitu nawigacyjnego przy użyciu analiz z narzędzia Business Intelligence w celu optymalizacji wykorzystania urządzenia i przepustowości); wysoce zautomatyzowaną, szybką konfigurację papieru, umożliwiająca optymalne działanie dla zupełnie nowego podłoża; ulepszoną komunikację z systemami do wykańczania w linii (dla bardziej efektywnego działania złożonych rozwiązań end-to-end); inteligentny system komunikacji i nadzoru (optymalna obsługa i konserwacja).

Ricoh Pro VC80000 jest obsługiwany przez zróżnicowane portfolio oprogramowania Ricoh, w tym: ProcessDirector (zautomatyzowane rozwiązanie do zarządzania przepływem pracy), Auto Color Adjuster (precyzyjne zarządzanie kolorami i możliwość dopasowania profili kolorystycznych), FusionPro (obsługa wszystkich spersonalizowanych potrzeb komunikacyjnych).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.