Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / PolimerPro udoskonala system zarządzania barwą

PolimerPro udoskonala system zarządzania barwą

Od lewej: Łukasz Misiak i Arkadiusz Wesołek, współwłaściciele PolimerPro

Przygotowalnia fleksograficzna PolimerPro, dzięki środkom pozyskanym w kredycie na innowacje technologiczne, wprowadziła w 2019 r. dwie z trzech zaplanowanych instalacji dla projektu pod nazwą „Opracowanie ekologicznych form drukowych w maksymalnym formacie z płaskim punktem czubka rastrowego oraz innowacyjnym rastrowaniem do zadruku w siedmiu kolorach”. Zamknięcie projektu oraz zakończenie fazy badań planowane jest na marzec 2020 r. Efektem projektu ma być jakość wydruku na tekturze falistej zbliżona do jakości uzyskiwanej na opakowaniach giętkich.

Pierwsza część projektu to wdrożenie programów GMG Open Color oraz Hybrid Pack Z. Długofalowym celem firmy jest wdrożenie druku siedmiokolorowego zarówno dla producentów etykiet, opakowań giętkich, jak i tektury falistej. Wprowadzenie CMYKOGV ma spowodować znaczne oszczędności wynikające z eliminacji kolorów spotowych. Jak podaje PolimerPro, możliwości, które daje ta kombinacja oprogramowania, jest jednak znacznie więcej. Najważniejsze z nich to: intuicyjne i szybkie tworzenie siatek opakowań, zalewek; podgląd opakowań na modelach 3D; znaczne ułatwienia w wydruku rastrowanych kolorów Pantone, opierając się na wydruku próbnym.

Kolejny etap wdrożenia badań to instalacja naświetlarki Kodak NX Wide 5080 oraz RIP Screening Tower. Urządzenia te pozwalają na szeroki zakres zmiany struktur matryc w zależności od indywidualnych potrzeb klienta – od krycia bielą po bardzo szczegółowy druk.

Ostatnim etapem będzie instalacja urządzenia do montowania form do zadruku na tekturze falistej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.