Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Ploter tnący do produkcji opakowań, naklejek i etykiet

Ploter tnący do produkcji opakowań, naklejek i etykiet

Firma Riset Polska poszerzyła portfolio o nowy cyfrowy ploter tnący Intec SC6000 z automatycznym podajnikiem. Ta powiększona wersja uznanego na rynku cyfrowego systemu do wycinania – SC5000 – została doposażona w wiele nowych funkcji.

SC6000 jest przeznaczony do szybkiej, zautomatyzowanej produkcji zarówno wycinanych, jak i bigowanych opakowań i projektów POS, papieru i folii, a także etykiet i naklejek. Ta wolnostojąca i w pełni mobilna maszyna oferuje pole robocze o rozmiarach 340 × 710 mm, dzięki czemu pozwala na obsługę znacznie dłuższych arkuszy niż starszy model. Dzięki podwójnej głowicy narzędziowej do wycinania, nacinania, perforowania i bigowania w jednym przejściu urządzenie zapewnia szybką obróbkę materiałów o gramaturze do 350 mikronów. Cyfrowa głowica tnąca może stosować siłę nacisku do 750 g oraz ciąć i bigować jednocześnie z prędkością do 960 mm/s, umożliwiając użytkownikom produkcję jednego lub nawet setek arkuszy i tysięcy elementów bez nadzoru, dzięki unikalnemu systemowi opartemu na kodach QR do rozpoznawania plików cięcia (kamera CCD odczytuje wydrukowany kod, aby pobrać arkusze z powiązanym plikiem cięcia, oraz cztery znaczniki narożne, aby zapewnić dokładność cięcia i bigowania z wydrukowaną grafiką; podczas podawania arkuszy oprogramowanie kompensuje wszelkie przekrzywienia lub rozciągnięcia druku; funkcja ta umożliwia również operatorowi natychmiastowe wyświetlenie zadania na ekranie i ustawienie pożądanych cech cięcia z bazy danych materiałów systemu, zbudowanej tak, aby umożliwić wstępne ustawienia przetwarzania dla regularnie używanych materiałów; oznacza to, że różne elementy pliku mogą być poddane różnym zabiegom, a także wstępnie określona jest kolejność ich przetwarzania w ploterze tnącym).

System wyposażony jest w automatyczny podajnik na 900 arkuszy o długości do 710 mm (taca na nośniki jest wysuwana i chowa się, gdy nie jest używana) oraz podciśnieniowy pas odbiorczy i tacę zbierającą nośniki. Takie rozwiązanie sprawia, że maszyna jest bardzo dobrym uzupełnieniem nowoczesnych, wysokonakładowych drukarek cyfrowych z możliwością druku na dłuższych arkuszach. System podwójnych rolek ColorCut „Grip and Drive” przytrzymuje nośnik podczas cięcia po obu stronach głowicy tnącej, dzięki czemu SC6000 może ciąć bliżej krawędzi nośnika niż inne typy ploterów tnących tej klasy. Co więcej maszyna bez problemu obsługuje mieszane partie prac z jednego stosu – płynnie pobiera powiązane pliki cięcia dla nieograniczonej liczby różnych prac.

Do urządzenia dołączony jest pakiet oprogramowania ColorCut Pro, który można załadować do programu Adobe Illustrator lub CorelDRAW i wykorzystać na ploterze tnącym.

„Nasz nowy cyfrowy ploter tnący klasy premium z automatycznym podajnikiem oferuje każdej drukarni przystępne cenowo wycinanie opakowań i etykiet. Jest on wyposażony w zaawansowane rozwiązania umożliwiające wysoką wydajność i obsługę większych formatów. Model SC6000 wyróżnia się na rynku dzięki połączeniu wysokiej jakości wykonania i niezawodności, szerokim możliwościom i bardzo przystępnej cenie” – mówi Mark Baker-Homes, dyrektor generalny Intec.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.