Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Pierwszy w Polsce ploter Agfa z opcją „master roll-to-roll” w firmie Fud-Men

Pierwszy w Polsce ploter Agfa z opcją „master roll-to-roll” w firmie Fud-Men

Od lewej: Jarosław Fudała (Fud-Men), Adriana Piotrowska-Ineksiak (Agfa) i Krzysztof Maciejewski (Fud-Men)

Firma Fud-Men z Jaworzna, specjalizująca się w produkcji różnego rodzaju wyrobów dekoracyjnych na bazie mediów giętkich i sztywnych, stała się pierwszym w Polsce użytkownikiem hybrydowego plotera Jeti Tauro H3300 LED z opcją „master roll-to-roll” (do produkcji wysokonakładowej, umożliwiającego również zadrukowywanie dwóch zwojów z materiałem jednocześnie). Maszyna zastąpiła nieco mniejszy model tego samego producenta – Jeti Tauro H2500. Nowa inwestycja oznacza dla firmy Fud-Men znaczne zwiększenie wydajności w zakresie bezpośredniego zadrukowywania podłoży giętkich (stanowiących większość prac realizowanych w urządzeniu), a także sztywnych.

„Współpracując od niemal 25 lat ze szwedzkim koncernem IKEA, ale też obsługując w mniejszym stopniu innych zleceniodawców, musimy stale modernizować i rozwijać nasz park sprzętowy – mówi Jarosław Fudała, jeden ze współwłaścicieli firmy Fud-Men. – Nasz strategiczny partner wciąż wprowadza do swojego portfolio nowe produkty, wykorzystując różnorodne podłoża, gdzie nadruk stanowi nieodłączną część projektu. Są wśród nich także wymagające prace, do których wykonania niezbędne są maszyny o najwyższej jakości i precyzji. Z myślą o nich kilka lat temu zakupiliśmy ploter Jeti Tauro H2500, który sprawdzał się bardzo dobrze przez cały okres jego eksploatacji. Pozytywne z nim doświadczenia, jak również nienaganna współpraca z firmą Agfa i zapewniany przez nią poziom serwisu, miały duży wpływ na decyzję o ponownej inwestycji w urządzenie tego producenta”.

Krzysztof Maciejewski, prokurent w firmie Fud-Men, dodaje: „O wymianie maszyny na szerszą zdecydowała specyfika naszej produkcji i wyższy poziom wydajności, jaki uzyskaliśmy dzięki tej inwestycji. Bardzo w tym pomaga opcja »master roll-to-roll«, gdyż możemy dzięki niej realizować prace wysokonakładowe ze zwoju o długości do 300 m, a także zadrukowywać dwie role z materiałem o szerokości 1,6 m, na której najczęściej bazujemy. Już tylko ten parametr – większa szerokość urządzenia – spowodował, że maszyna pozwala w tym samym czasie zadrukować dwa razy więcej podłoży giętkich. A warto dodać, że stanowią one większość wykorzystywanych tu podłoży – drukujemy m.in. na tkaninach typu canvas czy papierach. Na uwagę zasługuje też udoskonalona opcja aplikowania koloru białego, która umożliwia produkcję z taką samą prędkością jak przy standardowym trybie CMYK, oraz nowej generacji atramenty UV LED, jakie stworzono z myślą o tym urządzeniu”.

Jarosław Fudała, dodaje, że Fud-Men, współpracując z międzynarodową marką, jaką jest IKEA, musi spełniać szereg narzuconych przez nią rygorystycznych kryteriów. Wiele z nich dotyczy działań zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju. Na te wymagania odpowiadają stosowane w ploterze atramenty Anuvia z certyfikatem GreenGuard Gold oraz

technologia UV LED, która redukuje ilość energii niezbędnej do pracy urządzenia i pozwala na zadruk szerszego spektrum podłoży, także termoczułych, co jest bardzo ważne w kontekście zadruku tkanin canvas oraz folii PP czy PE, które są wrażliwe na wysokie temperatury.

Jeti Tauro H3300 LED, jak dodaje Jarosław Fudała, jest wykorzystywana przede wszystkim do bardziej wymagających, zaawansowanych technologicznie prac, ale również takich, gdzie konieczna jest bardzo wysoka, zapewniana przez nią wydajność: „Urządzenie obsługuje 100% prac z wykorzystaniem podłoży sztywnych, takich jak MDF czy plastik, oraz liczne zlecenia na materiałach giętkich, przede wszystkim tkaninach canvas (także ze specjalną powłoką), które podawane są m.in. z jumbo roli o długości do 300 m. Znakomicie sprawdza się przy kryciu dużych powierzchni w kolorze czarnym, który pozostaje bardzo wyrazisty. To ważny krok inwestycyjny także w odbiorze naszego kluczowego klienta, dla którego staramy się być przede wszystkim partnerem i doradcą przy wyborze finalnego podłoża w kontekście nowych produktów, wprowadzanych do kolekcji”.

Ploter Jeti Tauro H3300 LED jest oferowany przez firmę Agfa w czterech wariantach. Wersja zakupiona przez Fud-Men uwzględnia zadrukowywanie zarówno materiałów giętkich w trybie „z roli na rolę”, jak też – po dostawieniu dedykowanego stołu – podłoży sztywnych. W miarę zapotrzebowania istnieje też możliwość jego rozbudowy do wersji w pełni zautomatyzowanej, uwzględniającej podawanie oraz odbieranie nawet czterech arkuszy jednocześnie. Maszyna pracuje z prędkością do 453 m2/h, obsługując – w przypadku mediów giętkich – dwa zwoje o szerokości 1,6 m każdy, bądź jeden o szerokości 3,2 m. Przy mediach sztywnych maksymalny ich format wynosi 3,34 × 4 m. Urządzenie drukuje w czterech kolorach z opcjonalną bielą i primerem. Wyposażone jest w 64 głowice drukujące i – jak wcześniej wspomniano – system utrwalania w technologii UV LED.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.