Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Pierwsza w Polce instalacja maszyny Accurio Label 190 w drukarni FlexOn

Pierwsza w Polce instalacja maszyny Accurio Label 190 w drukarni FlexOn

Od lewej: Michał Pabiasz (FlexOn), Marcin Zaporowski (Konica Minolta)

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

FlexOn to drukarnia rodzinna, która powstała w latach 90. ubiegłego wieku w Kochcicach k. Lublińca (woj. śląskie). Początkowo zajmowała się obsługą lokalnych klientów. W 1997 roku pojawiła się tu pierwsza maszyna fleksograficzna. W latach 2007–2008 na rynku produkcji offsetowej zaczęły zachodzić istotne zmiany i właściciele zdecydowali się na zmianę profilu i skierowanie się w stronę produkcji etykiet. Obecnie odbiorcami usług drukarni są w około 40% klienci zagraniczni (przede wszystkim kraje skandynawskie, Niemcy, Irlandia, Belgia czy Szwajcaria), firma ma też stale powiększające się grono rodzimych klientów z niemal każdej branży.

„Analizując sytuację na rynku doszliśmy do wniosku, że szkoda rezygnować ze zleceń druku etykiet w niższych nakładach. W tamtym jednak czasie nie mogliśmy sobie pozwolić na dostępne wówczas na rynku rolowe maszyny cyfrowe, dlatego zdecydowaliśmy się na zakup urządzeń arkuszowych. Wybór padł na rozwiązanie Konica Minolta, i przy tej okazji nawiązaliśmy bardzo dobre relacje z tym producentem. To był pewnego rodzaju etap przejściowy dla naszej działalności, ponieważ coraz częściej nasi klienci domagali się etykiet z roli, również w przypadku mniejszych nakładów. Przede wszystkim dlatego, że aplikacja takiej etykiety jest prostsza, zdecydowanie szybsza i tańsza – dziś pracownik aplikujący ręcznie etykiety z arkusza to także koszt, a brak pracowników wykonujących proste prace też staje się problemem” – mówi Michał Pabiasz, właściciel przedsiębiorstwa, i dodaje: „Każda drukarnia etykietowa, która chce dalej istnieć na rynku usług poligraficznych i się rozwijać, nie może zrezygnować z technologii cyfrowej. Zmniejszone nakłady, krótkie terminy realizacji, potrzeba personalizacji czy druk na żądanie – to obecnie główne potrzeby firm zlecających nam produkcję. Nie obchodzi ich w zasadzie, w jaki sposób wydrukujemy etykietę – jej jakość ma być wysoka, ma nie różnić się od jakości etykiety drukowanej w tradycyjnej technice fleksograficznej, którą cały czas oferujemy, a dodatkowo ma być prosta w aplikacji niezależnie od nakładu”.
Właściciel drukarni FlexOn podkreśla, że zakup rolowej maszyny cyfrowej stawia go dziś krok przed konkurencją: „Odpowiedzią na wszystkie te potrzeby stała się dla nas maszyna Accurio Label 190. Jakość oferowana przez nią jest tak wysoka, że ponad 90% naszych klientów nie widzi różnicy w stosunku do wydruków z maszyn fleksograficznych. Dzięki temu zakupowi mogliśmy zaproponować im produkt tej samej, wysokiej jakości, w różnych nakładach. Z kolei możliwości w zakresie znakowania, personalizacji otworzyły przed nami nowe perspektywy – zaoferowaliśmy nową usługę i otworzyliśmy się na nowych klientów, których stale przybywa. Potrzeby rynku dla każdej drukarni etykiet są takie same. Wiedziałem, że jeśli będę odsuwał inwestycję w rolową maszynę cyfrową, to gdzieś się spóźnimy”.

Maszyna rozpoczęła pracę w drukarni FlexOn we wrześniu ub.r. Jak przyznaje Michał Pabiasz, nowa inwestycja znacząco odciążyła maszyny fleksograficzne i wpłynęła na płynną produkcję oraz umożliwiła zaoferowanie klientom wyboru. „Dzięki Accurio Label 190 teraz nasz klient otrzymuje od nas etykietę z roli w dowolnym nakładzie. Jeśli ma taką potrzebę, czy zwyczajnie bardziej się mu to opłaca, może zrezygnować z kosztów matrycy i wykrojnika, bo cyfrowe drukowanie etykiet to umożliwia. Jeśli potrzebuje personalizacji, znakowania, zastosowania zmiennych danych – zrobi to u nas. Klienci doceniają też zmienne kody kreskowe drukowane na naszych etykietach – ich jakość, co podkreślają, jest bardzo wysoka. Możemy drukować 500 tys. zmiennych kodów w ciągu jednego dnia. Oferujemy też etykiety odporne na trudne warunki, od wielu lat inwestujemy w rozwój tego asortymentu i dzięki temu mamy do zaoferowania naklejki z odpornością zewnętrzną do 5 lat, etykiety odporne na ekstremalne temperatury oraz inne do bardzo specjalistycznych zastosowań przemysłowych. Co więcej tego rodzaju produkty możemy dzięki Accurio Label 190 zrealizować teraz również w mniejszych nakładach i to znacznie szybciej niż firmy reklamowe. Etykiety w dowolnych nakładach i kształtach możemy też różnorodnie uszlachetniać, do druku cyfrowego dodajemy na przykład złocenie czy tłoczenie. Maszyna Konica Minolta bardzo dobrze się sprawdza również przy hybrydowej produkcji oznakowań właściwie nie do usunięcia, które znajdują zastosowanie tam, gdzie są trudności z klejeniem etykiety, bądź klientowi zależy, aby nie można było jej odkleić (przy systemach znakowania, zabezpieczania)”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.