Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Pierwsza w Norwegii hybrydowa maszyna Digital Series HD

Pierwsza w Norwegii hybrydowa maszyna Digital Series HD

Fot. Mark Andy

Pierwsza w Norwegii maszyna hybrydowa Mark Andy Digital Series HD (wyposażona w zespoły cyfrowe i fleksograficzne) rozpocznie we wrześniu pracę w drukarni Ellco Etikett w Gjelleråsen k. Oslo. Zastąpi ona starszą maszynę tonerową stosowaną w tym zakładzie, co wpłynie – jak przewiduje Christian Egedius, dyrektor zarządzający drukarni – na większą wydajność i elastyczność w jej działalności.

Ellco Etikett to – jak podaje jej kierownictwo – największa niezależna drukarnia w Norwegii, specjalizująca się w produkcji etykiet i ich przetwórstwie. „Użytkownikami maszyn Mark Andy jesteśmy od 2010 r. Wówczas w naszym zakładzie rozpoczęła pracę maszyna fleksograficzna Performance Series P7, którą wykorzystywaliśmy do dużych nakładów. Jest to do dzisiaj bardzo niezawodna i zyskowna maszyna. Tego samego oczekujemy od Digital Series HD, której »hybrydowość« zwróciła naszą uwagę już jakiś czas temu. Rozwiązanie tego rodzaju może bowiem, dzięki łączeniu w ramach jednego procesu techniki inkjetowej i fleksograficznej, znacząco zwiększyć nasze możliwości produckyjne – mówi Christian Egedius, dodając jednocześnie, że spodziewa się po tej inwestycji znacznego przyspieszenia w realizacji zleceń.

Maszyna przewidziana dla Ellco Etikett będzie zadrukowywać wstęgę o sze­ro­ko­ści 330 mm w pięciu kolorach w trybie CMYK + W w specjalnym module inkjetowym. W skład jej wyposażenia wchodzą też dwa zespoły fleksograficzne umieszczone przed i za modułem cyfrowym. Maszyna pracuje z rozdzielczością 1200 dpi i posiada w pół- i w pełni rotacyjne sztancowanie. W zależności od rodzaju zlecenia pracuje z prędkością do 73 m/min bez wpływu na finalną jakość. Ze względu na jej modułową konstrukcję moduł cyfrowy można rozbudować do 8 kolorów (dodając opcję OG&V), a platformę maszyny, opartą na platformie Performance Series (gdzie znajdują zastosowanie napędy serwo), można skonfigurować tak, aby zapewnić szeroką gamę opcji wykańczania i przetwarzania etykiet.

Ellco Etikett to firma rodzinna założona w 1985 r., obecnie zatrudnia 27 osób. Produkuje miliony wysokiej jakości etykiet rocznie dla różnych branż – elektrotechnicznej, chemicznej, logistycznej, farmaceutycznej, zdrowotnej, kosmetycznej i bezpieczeństwa. Są one wytwarzane z udziałem różnych podłoży – od papieru i tektury po folię, metal i tekstylia. Ellco Etikett była pierwszą firmą w Norwegii specjalizującą się w produkcji etykiet, która w 2018 r. uzyskała certyfikat ISO zarówno w zakresie jakości, jak i ochrony środowiska. Jak podkreśla jej kierownictwo, priorytetem tu były od zawsze zapewnienie klientom szerokich możliwości w zakresie produkcji etykiet. Z tego względu przez lata funkcjonowania stworzyła park sprzętowy, który na to pozwala i dzięki któremu Ellco Etikett może spełnić zróżnicowane wymagania klientów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.