Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Pierwsza w Europie maszyna Nozomi 18000+ LED

Pierwsza w Europie maszyna Nozomi 18000+ LED

Delta Group – mająca siedzibę w Londynie firma specjalizująca się w dostarczaniu usług z zakresu komunikacji wizualnej zdecydowała się na zakup jednoprzebiegowej drukarki EFI Nozomi 18000+ LED do druku oznakowań oraz grafiki reklamowej. Celem inwestycji jest zwiększenie możliwości technicznych przedsiębiorstwa w zakresie ultraszybkiego, wysokojakościowego druku. Wdrożenie zaplanowano na 3. kwartał br. Będzie to pierwsza tego typu instalacja w Europie i dopiero druga na świecie (po Ameryce Płn.).

Kontrakt dotyczący zakupu drukarki został ogłoszony podczas tegorocznych targów FESPA Global Print Expo w Berlinie. Cztery lata wcześniej Delta Group zainwestowała w inny model z portfolio EFI – Nozomi C18000 do zadruku tektury falistej. Jak podkreśla Martin Shipp, COO w Delta Group, poprzedni zakup okazał się niezwykle korzystnym krokiem w procesie rozwoju firmy, dlatego teraz firma zdecydowała się na dalsze poszerzenie możliwości produkcyjnych i zwiększenie rentowności przedsiębiorstwa.

Nozomi 18000+ LED o szerokości 1,8 m oferuje druk z prędkością 3–5 tys. m2/godz. lub do 1000 arkuszy o wymiarach 1,2 × 1,4 m/godz., co oznacza, że maszyna ta jest trzy, a nawet pięć razy szybsza niż konkurencyjne rozwiązania. Ultraszybka prędkość jest możliwa dzięki zaawansowanemu cyfrowemu systemowi EFI Fiery NZ-1000 (DFE). Maszyna obsługuje różnorodne materiały – zarówno papier i tekturę falistą, jak i tworzywa sztuczne (arkusze o grubości od 0,3 do 12 mm). Zapewnia szeroką gamę kolorów z maksymalnie siedmioma kolorami w trybie CMYK oraz opcjonalnymi atramentami białym, pomarańczowym i fioletowym. Oferuje tez wiele innowacji i ulepszeń technicznych – m.in. ręczne lub w pełni zautomatyzowane podawanie i układanie, hybrydowy podkład wodny/UV do druku na materiałach o obniżonej przyczepności, opcjonalny biały podkład do powierzchni odblaskowych i kolorowych, opcjonalne powlekanie lakierem UV dla zapewnienia odporności na warunki atmosferyczne i ochrony przed promieniowaniem UV, automatyczne czyszczenie dysz, czy zaawansowany, w pełni recyrkulacyjny system dostarczania atramentu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na koniec września br. zapowiedziano publikację ósmej edycji raportu drupa Global Trends. Pierwsze wyniki z badania przeprowadzonego wiosną tego roku są już dostępne. Można z nich wysnuć optymistyczny wniosek: zaufanie rośnie, a wszystkie regiony i rynki przewidują większe inwestycje w 2023 roku. Wyniki badania (uśrednione) pokazują, że branża na całym świecie jest nieco bardziej pewna przyszłości niż podczas ostatniego badania w 2019 r., przed pandemią. Najsilniejszy jest oczywiście rynek opakowań, ale rynki druku komercyjnego, wydawniczego i przemysłowego również mają się w 2023 r. ożywić. Jednak w poszczególnych regionach jest już mniej optymistycznie. O ile np. Azja i Ameryka Południowa spodziewają się lepszych wyników handlowych w 2023 r., w Europie nastroje są znacznie gorsze ze względu na wojnę w Ukrainie i jej konsekwencje.

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na studia podyplomowe „Inżynieria produkcji w poligrafii”. Celem studiów podyplomowych jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw i zakładów poligraficznych. Słuchacze poznają zagadnienia związane z większością etapów technologicznych towarzyszących produkcji poligraficznej – poczynając od komputerowego przygotowania materiału wydawniczego, a kończąc na etapach introligatorskich i procesach logistycznych.

Gallus wprowadza na rynek swoją pierwszą w pełni cyfrową maszynę do druku etykiet – Gallus One. Jak przekonuje producent, usuwa ona barierę całkowitego kosztu posiadania (TCO) w cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę, oferując najwyższy poziom automatyzacji i wykorzystując technologie oparte o rozwiązania chmurowe. Dzięki temu umożliwia drukarniom i właścicielom marek dostęp do opłacalnej i zrównoważej produkcji cyfrowej wysokiej jakości etykiet. Gallus One może dzięki temu zrewolucjonizować branżę.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.