Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Pierwsza całkowicie cyfrowa maszyna do druku etykiet w portfolio Gallusa

Pierwsza całkowicie cyfrowa maszyna do druku etykiet w portfolio Gallusa

Gallus wprowadza na rynek swoją pierwszą w pełni cyfrową maszynę do druku etykiet – Gallus One. Jak przekonuje producent, usuwa ona barierę całkowitego kosztu posiadania (TCO) w cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę, oferując najwyższy poziom automatyzacji i wykorzystując technologie oparte o rozwiązania chmurowe. Dzięki temu umożliwia drukarniom i właścicielom marek dostęp do opłacalnej i zrównoważonej produkcji cyfrowej wysokiej jakości etykiet. Gallus One może dzięki temu zrewolucjonizować branżę.

Gallus One jest zbudowany na bazie platformy maszyny Gallus Labelmaster. To cyfrowa maszyna do druku inkjet UV etykiet o szerokości wstęgi 340 mm z roli na rolę. Gallus One wykorzystuje wiele funkcji, pozwalających osiągnąć wysoki poziom automatyzacji i wydajności produkcji przy jednoczesnyn zachowaniu bardzo wysokiej jakości druku w technologii inkjet UV oraz maksymalnej prędkości drukowania – 70 m/min. Maszyna dostępna jest już w przedsprzedaży.

„Wprowadzenie na rynek Gallus One to coś więcej niż tylko pokaz nowej maszyny. Dostarczamy unikalne rozwiązanie, które może dać kolejną wielką szansę na rozwój branży etykietowej” – przekonuje Dario Urbinati, dyrektor ds. sprzedaży i serwisu w Grupie Gallus. „Dzięki wbudowanym w maszynę możliwościom chmurowym można nie tylko cieszyć się zdalną konfiguracją, ale także przejrzystym monitorowaniem wydajności i standaryzacją wszystkich maszyn we wszystkich zakładach produkcyjnych. W połączeniu z wyrafinowaną konstrukcją maszyny, Gallus One oferuje kompletne rozwiązanie w zakresie cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę, obejmujące oprogramowanie i sprzęt niezbędny do opłacalnej produkcji przy zachowaniu wysokiej jakości. Wszystko to przy najwyższym dostępnym poziomie automatyzacji i najbardziej konkurencyjnych kosztach TCO”.

„Gallus One jest kompletnym rozwiązaniem – to nie tylko maszyna. W ramach nowego ekosystemu Gallus One użytkownicy mają do dyspozycji najnowocześniejszą technologię inkjetową, nowy zestaw atramentów Gallus One, zaawansowane oprogramowanie do zarządzania procesami oraz nową usługę predykcyjnego monitorowania maszyny, aby zminimalizować przestoje. Wszystkie te harmonijnie współpracujące elementy pozwoliły nam radykalnie zwiększyć wydajność i produktywność maszyny i dać nowe możliwości branży” – dodaje Urbinati.

Integracja z systemem zarządzania procesami produkcyjnymi Prinect

Przy tworzeniu maszyny Gallus One, oprócz stuletniego doświadczenia w wąskiej wstędze firmy Gallus, wykorzystano też wiedzę fachową i zasoby Heidelberga. W laboratoriach firmy Heidelberg opracowano atramenty dla głowic drukujących Fuji Dimatix zainstalowanych w Gallus One, a także zoptymalizowano sterowanie głowicami drukującymi, zapewniając lepszą wydajność i jakość druku. Gallus One jest także w pełni zintegrowany z oprogramowaniem do zarządzania przepływem pracy Heidelberg Prinect. Prinect umożliwia managerom produkcji, niezależnie od skali przedsiębiorstwa, dostęp online do danych produkcyjnych w celu zapewnienia optymalnej produkcji – mogą to zrobić zdalnie w bezpiecznej sieci, z dowolnego urządzenia, np. smartfonu.

Gallus One jest przełomowym uzupełnieniem dotychczasowej oferty konwencjonalnych i hybrydowych maszyn wąskowstęgowych firmy Gallus. Dr Frank Schaum, CEO Gallus Group, podsumowuje: „Gallus One to ważny dodatek do naszego portfolio. Zapewnia klientom wyjątkową okazję wejścia w pionierską, nową kategorię usług produkcji etykiet w dążeniu do znacznego wzrostu i zróżnicowania działalności. Ale wprowadzenie na rynek maszyny Gallus One nie jest naszą jedyną inicjatywą. Z przyjemnością ogłaszamy utworzenie nowego Gallus Experience Center w St. Gallen w Szwajcarii. Jego otwarcie planujemy pod koniec roku. W ramach naszej wizji urzeczywistniania »przemysłu etykietowego przyszłości«, nowy obiekt ma wspierać współpracę w ramach całej naszej branży. Po otwarciu centrum zaprosimy klientów, właścicieli marek i dostawców do korzystania z nowego obiektu, aby spotykać się i dzielić rozwiązaniami, a także opracowywać nowe pomysły, które pomogą rozwiązać kluczowe problemy branży i stworzyć nowe możliwości”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.