Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Pełna automatyzacja procesu mycia płyt fotopolimerowych

Pełna automatyzacja procesu mycia płyt fotopolimerowych

Print Systems, producent maszyn i urządzeń myjących dla fleksografii, poszerzył portfolio o system inline do mycia płyt polimerowych, w skład którego wchodzi podajnik płyt Quicker AF, myjka Quicker serii C oraz odbiornik płyt Quicker AR. Cały proces mycia, z czasem poświęconym przez operatora na załadunek 25 płyt, wynosi zaledwie 25 min.

Podajnik i odbiornik płyt polimerowych jest kompatybilny z każdą myjką Quicker. Proste sterowanie pracą urządzeń w systemie inline obejmuje podstawowe parametry, takie jak np. prędkość pracy maszyny, którą operator dostosowuje do stopnia zabrudzenia płyt. 25 płyt polimerowych umieszczonych do mycia w podajniku Quicker AF, po pełnym procesie mycia, płukania i suszenia, trafia na stół odbiorczy urządzenia Quicker AR. Czyste płyty na stole odbiorczym ułożone są w tej samej kolejności jak w podajniku, co ułatwia ich szybkie archiwizowanie.

Pełna automatyzacja pozwala na oszczędności czasu pracy operatora rzędu 90% i lepsze wykorzystanie zasobów ludzkich. Koszty automatycznego mycia płyt polimerowych stanowią jedynie 33% kosztów mycia ręcznego. Sama myjka pracuje w obiegu zamkniętym. Dzięki temu zużywa się zdecydowanie mniej specjalistycznej chemii i wody. Dodatkowo płyny nie są podgrzewane, co ogranicza zużycie prądu. Wykorzystywanie maszyn Quicker oraz specjalistycznej chemii do mycia nie wymaga budowy kosztownych instalacji wentylacyjnych, ponieważ w procesie nie wydzielają się toksyczne opary. Automatyczne mycie jest całkowicie bezpieczne dla operatora i płyt polimerowych, a uszkodzenie polimeru jest praktycznie niemożliwe. Regularnie stosowane, dzięki automatyce, procedury mycia polimerów wydłużają ich żywotność.

„Każda automatyzacja procesów z wykorzystaniem innowacyjnych maszyn i urządzeń przekłada się na duże oszczędności w przyszłości. Drastyczny wzrost kosztów energii elektrycznej, ogrzewania, wody oraz wielu surowców stosowanych w druku fleksograficznym powoduje radykalną zmianę myślenia o biznesie. Według naszej wiedzy każda drukarnia koncentruje się obecnie na poszukiwaniu rozwiązań ograniczających koszty produkcji, a zaangażowanie zespołu w mycie polimerów jest dużym wyzwaniem. Dobrym rozwiązaniem jest automatyzacja procesu, a inwestycja nie zawsze musi wiązać się z jednorazowym wysokim kosztem. W proponowanym przez nas modelu wynajmu maszyn nie trzeba ich kupować, aby móc z nich korzystać. Maszyna Quicker w abonamencie to doceniane przez naszych klientów proste zasady i brak ukrytych kosztów. Dodatkowo proponujemy inne formy finansowania inwestycji z wykorzystaniem dotacji unijnych wraz profesjonalnym wsparciem w zakresie ich pozyskania” – mówi Dariusz Szymendera, prezes Print Systems.

Stosowanie specjalistycznych środków chemicznych decyduje o pełnej skuteczności mycia, dlatego bardzo ważne jest, aby używać odpowiednio dobranych i przetestowanych w warunkach produkcyjnych środków – zmywaczy. Rekomendowane w przypadku urządzeń Quicker są produkty tej samej marki. Należy pamiętać, że czysta płyta polimerowa to wysoka jakość i powtarzalność druku oraz szybkie i bezproblemowe wznowienie pracy.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Mijający rok przyniósł branży opakowań wiele zmian. Nowa rzeczywistość kształtowała lokalne gospodarcze relacje biznesowe, a kwestie łączności, cyfryzacji, automatyzacji i zrównoważonego rozwoju stały się podstawą produkcji. Jean-Pascal Bobst, prezes firmy BOBST, analizując minione miesiące, przedstawia wnioski na temat przyszłości tego sektora.

25 listopada br., podczas Gali Jubileuszowej Polskiej Izby Druku, poznaliśmy laureatów XXII edycji konkursu Złotego Gryfa. Jest to największy i najstarszy w Polsce konkurs obejmujący całe spektrum produkcji poligraficznej, gdzie oceniana jest wyłącznie jakość wykonania produktu. Jak już informowaliśmy, w tegorocznej edycji rywalizacji prestiżową statuetką nagrodzono wydanie nr 6/2021 „Świata DRUKU” (kategoria: Czasopismo wielobarwne). Jakie inne produkty rodzimej poligrafii zdobyły wyróżnienie?

Za nami kolejna wystawa skierowana do branży handlu detalicznego – w Warszawie w dn. 23–24 listopada br. odbyło się największe, jak podkreśla organizator, wydarzenie tego sektora w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow. Podczas wystawy, nad którą patronat medialny sprawował „Świat DRUKU”, przedstawiciele sieci i centrów handlowych, najemcy i właściciele sklepów mogli znaleźć rozwiązania niezbędne do prowadzenia działalności. W tym roku producenci technologii i wyposażenia szczególnie promowali nowości, oparte na automatyzacji i robotyzacji.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.