Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Partnerzy firmy System P na Labelexpo Europe 2019

Partnerzy firmy System P na Labelexpo Europe 2019

Fot. System P

Na wspólnym stoisku firm Lesko Engineering i Rietstack znajdzie się m.in. zbudowana przez Lesko (na zamówienie Rietstack) modułowa maszyna IRS330 XL z systemem sztancowania semirotacyjnego

Podczas zbliżających się targów Labelexpo Europe 2019 swoją ofertę, w tym światowe premiery, zaprezentują producenci rozwiązań dla branży opakowaniowej i etykietowej, reprezentowani w naszym kraju przez System P: AVT, DCM Usimeca, Lesko Engineering, Lundberg, MPS oraz Rietstack.

Z myślą o klientach z Polski, wybierających się na tę najważniejszą imprezę wystawienniczą branży druku wąskowstęgowego i etykietowego, przez cały okres jej trwania w Brukseli będzie obecny właściciel przedsiębiorstwa – Piotr Skłodowski. „Labelexpo Europe jest dla nas naturalnym miejscem spotkań z polskimi klientami i świetną okazją do zaprezentowania najnowszych rozwiązań technologicznych, jakie pojawiają się w ofercie naszych partnerów biznesowych – mówi. – Część z nich przygotowuje z myślą o brukselskiej wystawie światowe premiery, inni zaś będą demonstrować znane już i sprawdzone maszyny oraz sterujące nimi oprogramowanie. Z pewnością każdy z naszych dostawców będzie miał coś ciekawego do pokazania i do przekazania. Zapraszamy zatem serdecznie do odwiedzenia ich stoisk oraz do wcześniejszego kontaktu celem umówienia indywidualnych spotkań”.
Na stoisku izraelskiej firmy Advanced Vision Technololgies (AVT) znajdą się rozwiązania w zakresie inspekcji wstęgi, pomiarów kolorystycznych, workflow i automatyzacji produkcji oraz rozwiązań działających „w chmurze”. Firma będzie też jednym z partnerów technologicznych i sponsorów specjalnej przestrzeni wystawienniczej – Flexible Packaging Arena (stoisko A50 w pawilonie 11), prezentującej najnowsze rozwiązania (bazujące na dwóch maszynach drukujących: konwencjonalnej i cyfrowej), dedykowane produkcji opakowań giętkich zgodnych z normami GMP i dostosowanych do pośredniego kontaktu z żywnością. Pokazy, m.in. z udziałem rozwiązań inspekcyjnych AVT, odbywać się będą każdego dnia targów trzy razy dziennie – o godz. 11, 13 i 15.
Na stoisku francuskiej firmy DCM Usimeca demonstrowane będą nowe i znane już z jej oferty rozwiązania do przetwarzania i konfekcjonowania wstęgi. Wśród nich znajdzie się zmodernizowana wersja bobiniarki Serval, w konfiguracji pozwalającej na jej zastosowanie również jako dwukierunkowej maszyny, wyposażonej w system 100% inspekcji wstęgi. Kolejnym demonstrowanym rozwiązaniem będzie Sleeve Intense – modułowa maszyna do klejenia etykiet shrink sleeve, wyposażona w automatyczny nawijak typu turret. DCM Usimeca zaprezentuje również maszynę inspekcyjną Babycat IV, przeznaczoną do kontroli i konfekcjonowania etykiet termokurczliwych oraz innych materiałów opakowaniowych. Jak podkreśla producent, jest ona dostępna również w wariancie z systemem 100% kontroli wstęgi.
Polski producent specjalistycznych rozwiązań dla branży fleksograficznej – Lesko Engineering, pojawi się na wspólnym stoisku ze swoim holenderskim partnerem technologicznym i handlowym – firmą Rietstack. Znajdą się na nim spersonalizowane konfiguracje różnych rozwiązań Lesko Engineering, w tym dwie światowe premiery, stworzone specjalnie na zamówienie jednego z zagranicznych klientów tej firmy. Jej targowe prezentacje będą uwzględniać m.in. rozwiązania w zakresie kompaktowego wykańczania etykiet zadrukowywanych w technologii cyfrowej; klejenia rękawa i przetwarzania (cięcia na arkusze oraz perforacji) etykiet shrink sleeve; a także semirotacyjnego sztancowania etykiet typu in-mould (ostatnia z wymienionych maszyn – znana z wielu wdrożeń rynkowych IRS330 XL – powstała na zamówienie firmy Rietstack).
Duńska firma Lundberg będzie promować na targach swoje najnowsze rozwiązania w zakresie zarządzania odpadami i systemów ich obsługi, skierowane do przedsiębiorstw poligraficznych działających w segmentach opakowań giętkich i kartonowych oraz etykiet. Jej prezentacje targowe będą koncentrowały się na kompleksowym systemie odbioru odpadów TrimCompactor.
Na stoisku holenderskiej firmy MPS prezentowana będzie – po raz pierwszy – maszyna hybrydowa EF Symjet pozwalająca na zadrukowywanie wstęgi o szerokości 17 cali (430 mm). Na jej wyposażenie składają się: pięć zespołów fleksograficznych, 6-kolorowy moduł inkjetowy Domino (który również zostanie po raz pierwszy pokazany w wersji 17-calowej) oraz cyfrowy zespół do złocenia na zimno. Zgodnie z zapowiedziami MPS, stoisko firmy zostanie przygotowane w „hollywoodzkim” stylu, a jego główne targowe przesłanie będzie brzmiało „Więcej niż maszyna”. Mówi Atze Bosma, CEO przedsiębiorstwa: „Nasze maszyny cechuje najwyższa jakość, zaś prezentacją na Labelexpo Europe chcemy pokazać, że na ich optymalny cykl życiowy mają wpływ inne kluczowe kwestie, jakie zapewniamy ich użytkownikom: serwis, kompatybilność z innymi rozwiązaniami oraz wydajność. W efekcie klienci uzyskują najbardziej efektywne rozwiązania umożliwiające realizowanie najwyższej jakości produktów”.
Piotr Skłodowski dodaje: „Warto zaznaczyć, że maszyny marki MPS przeszły w ostatnim czasie rebranding poszczególnych modeli. W zależności od poziomu automatyzacji, oferowane są one obecnie pod nazwami EFS oraz EFA. Więcej informacji z tym związanych przekażemy podczas targów Labelexpo Europe”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.