Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Partners Studio ponownie stawia na rozwiązanie Agfa

Partners Studio ponownie stawia na rozwiązanie Agfa

Od lewej: Aleksandra Sajdak (Agfa), Marcin Potrzebowski, Piotr Żółtak (obaj Partners Studio) i Jacek Gajewski (Agfa)

W połowie listopada br. Partners Studio z Kielc stało się pierwszym w Polsce użytkownikiem wielkoformatowego systemu CtP, obejmującego termiczną naświetlarkę Avalon N24-90S i wywoływarkę Elantrix. Całością steruje oprogramowanie workflow Apogee 11. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie firmy Agfa w Polsce i jedno z pierwszych w Europie.

Jest to także kolejna już inwestycja Partners Studio w rozwiązania marki Agfa – od roku pracuje tam ploter Jeti Tauro H2500 LED. Dzięki temu firma bazuje obecnie na dwóch filarach: usługowym naświetlaniu form drukowych oraz wielkoformatowym druku cyfrowym w technice inkjet UV LED. W obu przypadkach Agfa jest dostawcą sprzętu, oprogramowania, materiałów eksploatacyjnych; zapewnia również obsługę posprzedażową.
Partners Studio zostało założone, podobnie jak polski oddział firmy Agfa, 25 lat temu przez Marcina Potrzebowskiego i Piotra Żółtaka. Od początku obie firmy ściśle ze sobą współpracują. Kieleckie przedsiębiorstwo z biegiem lat rozwijało swoją działalność w obszarze usługowego naświetlania form drukowych, inwestując w kolejne, coraz szybsze rozwiązania Agfa, dzięki czemu systematycznie rozszerzano portfolio obsługiwanych drukarń, także pod względem geograficznym. Jak mówią właściciele Partners Studio, istotne znaczenie w rozwoju firmy miał fakt, że jest ona jedyną polską usługową naświetlarnią CtP, wyposażoną w sprzęt w formacie VLF. Jak dodają, wszystkie inwestycje były w pewien sposób „wymuszane” przez –­ z jednej strony – coraz większe wymagania klientów względem krótkiego czasu dostawcy form drukowych, z drugiej – konieczność wdrażania najnowszych rozwiązań technologicznych, uwarunkowaną np. dostępnością części zamiennych: „Będąc wyłącznym dostawcą form drukowych dla naszego strategicznego odbiorcy i współpracując ściśle z innymi drukarniami (m.in. oferując wsparcie przy problemach z ich własnymi naświetlarkami), musimy być wyposażeni w sprzęt, który da zarówno nam, jak i naszym klientom poczucie bezpieczeństwa. Takim jest nowo zakupiony system CtP”.

„Poza faktem, że sprzęt jest zupełnie nowy, jest on dwa razy szybszy od poprzednio użytkowanego (produkuje 20 form drukowych w formacie VLF na godzinę), co daje nam dodatkowy komfort przy szczytach produkcyjnych, jakie zdarzają się u naszych klientów. Możliwość szybkiego wyprodukowania form drukowych potrzebnych natychmiast to najważniejsza zaleta w kontekście wysokiej prędkości naświetlarki Avalon. Przy teoretycznej możliwości wykonania w niej nawet 10 tys. płyt VLF miesięcznie (w systemie 3-zmianowym), świadomie utrzymujemy wolne moce produkcyjne, co daje nam wysoką elastyczność i możliwość natychmiastowego reagowania, a na tym zależy naszym klientom” – mówi Marcin Potrzebowski.
„Stosujemy w niej te same sprawdzone płyty i chemikalia marki Agfa, co dodatkowo wpływa na najwyższą jakość finalnej formy drukowej – kontynuuje Piotr Żółtak. – Sama konfiguracja ma jeszcze kilka innych zalet, np. nie wymaga specjalnej pompy sprężonego powietrza, dzięki czemu jest urządzeniem autonomicznym, do którego pracy potrzebna jest jedynie energia elektryczna. Na uznanie zasługuje również fakt, że jest cichsza, co podnosi komfort pracy operatora”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.