Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Papierowe etykiety DT z odpadów pokonsumenckich

Papierowe etykiety DT z odpadów pokonsumenckich

Firma Avery Dennison wprowadziła na rynek niepowlekany materiał papierowy do produkcji etykiet, przeznaczony do termicznego zadruku bezpośredniego i zawierający przetworzone odpady pokonsumenckie pochodzące z recyklingu – rDT. Jak podaje producent, jest on wolny od BPA i ma certyfikat FSC, ma także identyczne właściwości jak standardowy papier DT, zarówno pod względem jego wyglądu, przetwarzania, drukowalności, jak i czytelności kodów kreskowych. Jest to pierwszy komercyjnie dostępny produkt tego typu.

Materiał DT (Direct Thermal) zyskał popularność ze względu na prostotę użycia, dużej szybkości zadruku, wysokiej rozdzielczości grafik oraz szerokiej gamie dostępnych urządzeń drukujących. Jak podkreśla Vincenzo Palumbo, menedżer w dziale papierów DT w Avery Dennison, właśnie zauważalny wzrost popytu na ekologiczne rozwiązania do termicznego druku bezpośredniego był powodem, dla którego producent opracował nowy materiał rDT: „Fakt, że tak powszechnie stosowany materiał nie był dotąd dostępny w opcji pochodzącej z recyklingu, stanowiło dużą rynkową lukę, dlatego postanowiliśmy zaspokoić zapotrzebowanie na ten rodzaj zrównoważonych etykiet. Mamy również nadzieję, że w ten sposób wywołamy w branży lawinę praktyk bazujących na odzysku surowców. Avery Dennison stale prowadzi działania badawczo-rozwojowe mające na celu zwiększenie ekologiczności swoich produktów, tym bardziej jesteśmy dumni z nowego osiągnięcia, jakim jest rDT. Ta innowacja należy do rodziny papierów rRange, których produkcja opiera się na surowcach z recyklingu. Planujemy ją sukcesywnie powiększać, bo oczywiste jest, że popyt na zrównoważone materiały będzie nadal rósł”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.