Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Optymalizacja produkcji w dziale prepress i w drukarni

Optymalizacja produkcji w dziale prepress i w drukarni

Firma XSYS poszerzyła portfolio o Flexo Solution Finder – narzędzie online, którego zadaniem jest pomoc drukarniom, działom prepress i przygotowalniom fleksograficznym w zoptymalizowaniu produkcji i osiągnięciu większej całkowitej efektywności wyposażenia (OEE).

Nowe rozwiązanie XSYS, dostosowane do potrzeb każdego segmentu rynku, pokieruje użytkowników do uzyskania optymalnej płyty drukowej lub kombinacji płyt, urządzeń i oprogramowania do kontroli rastrowania powierzchni przy użyciu rozwiązań z oferty producenta. Narzędzie w kilku prostych krokach prowadzi użytkowników do celu. Najpierw wybierają oni jeden (lub więcej) interesujący ich segment: opakowania giętkie, etykiety i znaczniki, przeddruk na tekturze falistej lub druk na tekturze falistej, a następnie określają się jako drukarnia (z urządzeniami do produkcji własnych płyt lub bez nich) albo jako naświetlarnia/sklep branżowy. Kolejnym krokiem jest wybór rodzaju farby, a następnie podłoża i konkretnych oczekiwań (koszty, jakość druku, wydajność czy zrównoważony rozwój, także bezpieczeństwo i higiena pracy).

Flexo Solution Finder pomaga klientom uniknąć wielu typowych problemów – np. pęcznienia płyt, nadmiernego transferu farby lub niewyraźnych krawędzi, zbyt długich przestojów maszyn lub nadmiernej ilości odpadów wynikających z zabrudzenia punktów rastrowych; narzędzie zawiera też odpowiedzi na takie pytania jak zminimalizować stopień skomplikowania całego procesu, poprawić jego ekologiczność dzięki wyeliminowaniu rozpuszczalników, jak ograniczyć ilość odpadów po farbach i płytach, poprawić wydajność i produktywność, i wiele innych. Jeśli dany problem wymaga bardziej szczegółowej analizy, użytkownik może poprzez platformę Flexo Solutions Finder zadać specjalistom XSYS konkretne pytania techniczne.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

UPM Raflatac jest pierwszą firmą na świecie, która wykorzystuje odpady z tworzyw sztucznych zanieczyszczających ocean (OBP) do produkcji etykiet. Seria etykiet Ocean Action powstaje przy wykorzystaniu metody bilansu masy i stanowi efekt ścisłej współpracy UPM z wieloma partnerami w łańcuchu wartości produktu.

Czy wystarczy mieć dobry pomysł, aby odnieść sukces? Bardzo rzadko, najczęściej potrzeba jeszcze ciężkiej pracy, odwagi i determinacji. Studenci, którzy biorą udział w konkursie Strefa Studenta organizowanym przez Targi w Krakowie w ramach Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, wiedzą jak szczęściu pomóc.

Drukarnia cyfrowa FotoiDruk z siedzibą w Kaletach w woj. śląskim zdecydowała się na zakup plotera tnącego Sinajet 1007MT. Maszyna, którą dostarczyła firma Grafmasz, pozwoliła na poszerzenie spektrum oferowanych usług oraz przyspieszenie niektórych dotychczas wykonywanych prac.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.