Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowy wymiar druku 3D

Nowy wymiar druku 3D

Firma Mimaki wprowadza na rynek przezroczysty atrament o nazwie Pure Clear Ink MH-110PCL, przeznaczony do użytku z pełnokolorową drukarką 3D firmy Mimaki – 3DUJ-553, która do utwardzania wykorzystuje technologię UV. Jak podaje producent, nowy materiał powstał z myślą o projektantach, którzy dzięki jego użyciu będą mogli uzyskać „lepsze niż kiedykolwiek”, czyli dokładniejsze i bardziej ekspresyjne modele trójwymiarowe.

MH-110PCL to udoskonalony następca przezroczystego atramentu 3D firmy Mimaki – MH-100CL. Dzięki zwiększonej przezroczystości i możliwości eliminowania wszelkich żółtych odcieni, umożliwia artystom, projektantom i architektom wykonywanie modeli odznaczających się wysoką wyrazistością i realizmem. Nowy atrament dzięki swoim zaletom znajdzie zastosowanie w wielu sektorach zarówno w obszarze sztuki, jak i w architekturze, medycynie, firmach zajmujących się projektowaniem różnego rodzaju produktów.

Ponieważ Mimaki 3DUJ-553 to drukarka 3D, która oferuje ponad 10 mln kolorów, przezroczysty materiał można również mieszać z kolorowymi atramentami, aby tworzyć półprzezroczyste, zabarwione modele – dzięki temu projekty zyskają jeszcze szersze możliwości wizualne (np. w sektorze edukacji medycznej wizualizacja struktur narządów wewnętrznych w formie modelu, przedstawiona w wariantach, pozwoli na znacznie dokładniejsze odwzorowanie stanów chorobowych; architekci z kolei będą mogli w modelach przestrzennych w obrazowy sposób zaprezentować przezroczyste elementy zewnętrzne, dzięki czemu jednocześnie pokażą, co zaplanowali wewnątrz).

„W firmie Mimaki staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów. Gdy tylko zdaliśmy sobie sprawę, jak ważną rolę w druku 3D może odegrać naprawdę przezroczysty materiał, od razu przystąpiliśmy do działania. Tak samo jak projektanci wdrażający nasze technologie cenimy jakość, dlatego jesteśmy dumni, że po raz kolejny możemy zaoferować nowy materiał, dzięki któremu będą w stanie stworzyć imponujące i pełne realizmu modele” – mówi Mark Sollman, Product Manager w Mimaki Europe.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

UPM Raflatac jest pierwszą firmą na świecie, która wykorzystuje odpady z tworzyw sztucznych zanieczyszczających ocean (OBP) do produkcji etykiet. Seria etykiet Ocean Action powstaje przy wykorzystaniu metody bilansu masy i stanowi efekt ścisłej współpracy UPM z wieloma partnerami w łańcuchu wartości produktu.

Czy wystarczy mieć dobry pomysł, aby odnieść sukces? Bardzo rzadko, najczęściej potrzeba jeszcze ciężkiej pracy, odwagi i determinacji. Studenci, którzy biorą udział w konkursie Strefa Studenta organizowanym przez Targi w Krakowie w ramach Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, wiedzą jak szczęściu pomóc.

Drukarnia cyfrowa FotoiDruk z siedzibą w Kaletach w woj. śląskim zdecydowała się na zakup plotera tnącego Sinajet 1007MT. Maszyna, którą dostarczyła firma Grafmasz, pozwoliła na poszerzenie spektrum oferowanych usług oraz przyspieszenie niektórych dotychczas wykonywanych prac.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.