Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowy system utwardzania UV LED

Nowy system utwardzania UV LED

Firma Fujifilm wprowadziła na rynek LuXtreme – nowy system utwardzania UV LED, który umożliwia przekształcenie dowolnej wąskowstęgowej maszyny fleksograficznej w rozwiązanie wyposażone w utwardzanie UV LED. Dzięki temu, że LuXtreme jest dostosowany do obsługi urządzeń drukujących z dużą prędkością (utwardzanie do 200 m/min), oferuje usprawnioną i bardziej wydajną produkcję etykiet. Dodatkowo system zapewnia o 30–50% wyższą intensywność promieniowania niż konkurencyjne systemy utwardzania LED, aż do 25 W/cm².

Jak podaje Fujifilm, nowy system wykorzystuje o 30–60% mniej lamp LED, aby osiągnąć tę samą intensywność promieniowania, co inne porównywalne rozwiązania. Skutkuje to lepszą rozdzielczością i mniejszymi zniekształceniami materiału, a dodatkowo poprawia ogólną jakość drukowanych materiałów. Oszczędności energii, jakie to zapewnia w porównaniu z konwencjonalnymi systemami UV, a także konkurencyjnymi systemami utwardzania LED, są znaczne. A dodatkowo znacznie zmniejsza zarówno zużycie materiałów, jak i ilości odpadów, co zwiększa ogólną produktywność i czyni system wysoce zrównoważonym rozwiązaniem nie zawierającym rtęci.

Zmniejszenie mocy wymaganej do zasilania lamp UV LED pozwala uzyskać oszczędności w całym procesie produkcyjnym. Ponadto krótszy czas konserwacji, przestojów i przygotowania do obsługi systemu prowadzi również do mniejszej liczby części zamiennych wymaganych w całym cyklu życia i niższych kosztów robocizny z tym związanych. Poprawiono także warunki w środowisku pracy operatorów poprzez eliminację lub ograniczenie wielu niepożądanych czynników, w tym ciepła wytwarzanego przez konwencjonalne lampy UV i lampy LED chłodzone powietrzem, hałas i emitowane zapachy.

System zapewnia do 50 tys. godzin żywotności diod LED; maksymalna długość lampy to 720 mm, diody są umieszczone w odstępach co 24 mm.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.