Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowości w portfolio GMG Color

Nowości w portfolio GMG Color

Firma GMG Color, poinformowała o rozszerzeniu programu OpenColor o wersję 2.4 – umożliwiającą profilowanie cyfrowych maszyn drukarskich, oraz o wprowadzeniu nowej wersji oprogramowania ColorServer 5.2 – zoptymalizowanej do różnorodnych zastosowań, opierającej się na trzech rozwiązaniach dla różnych obszarów branży graficznej: GMG ColorServer Conventional, GMG ColorServer Digital i GMG ColorServer Multicolor.

W związku ze stale rosnącą rolą i zapotrzebowaniem rynku (zwłaszcza sektora opakowań) na druk cyfrowy firma GMG Color opracowała rozwiązanie mające wspomóc pracę użytkowników. Program OpenColor 2.4 oferuje – jak zapewnia producent – efektywne zarządzanie kolorami i dokładne profilowanie. Dzięki odbitkom próbnym, które precyzyjnie pokazują zarówno czyste barwy dodatkowe, jak i ich kombinacje (w druku cyfrowym każdy kolor jest tworzony ze stałym zestawem kolorów: albo z CMYK albo nawet z siedmioma kolorami, czyli CMYK plus pomarańczowy, zielony i fioletowy), pomaga zoptymalizować cały łańcuch procesu produkcji opakowań i ułatwia sposób przygotowania i weryfikacji danych do druku. „GMG OpenColor tworzy zarówno profile próbne, jak i profile separacji do druku cyfrowego. Nasze rozwiązanie zapewnia maksymalną elastyczność i umożliwia bezproblemową wymianę pomiędzy maszynami drukarskimi konwencjonalnymi a cyfrowymi. Kluczem jest tu precyzyjna reprodukcja kolorów spotowych dla druku cyfrowego – na przykład kolorów Pantone” – wyjaśnia Peter Schoeffler, Product Manager w GMG.

Oprócz cyfrowego profilowania GMG OpenColor oferuje również inne nowości: urządzenie pomiarowe X-Rite i1Pro 3 oraz stół skanujący trzeciej generacji i1iO – przy ich użyciu można mierzyć wykresy i poprawki testowe. Nowością są również usprawnienia w zakresie GMG OpenColor RemoteClient – w nowych wersjach umożliwiają elastyczny dostęp za pomocą przeglądarki internetowej. Administrator może teraz sprawdzić z dowolnego komputera w sieci, czy zadanie drukowania w kolorze spotowym może być dokładnie odwzorowane na cyfrowej maszynie drukarskiej. W prosty sposób można określić, ile kolorów jest potrzebnych do powielenia zadania, a koszty druku można obliczyć na miejscu. Operatorzy przygotowalni muszą jedynie skopiować wartości kolorów z tabeli separacji do aplikacji DTP (np. ArtPro lub Adobe Creative Suite). Opcja ta zapewnia najlepszą możliwą reprodukcję kolorów spotowych bez konieczności wprowadzania korekt i powtarzania cykli próbnych.

Nowa wersja oprogramowania GMG ColorServer 5.2 jest przeznaczona dla podmiotów prowadzących różnego typu działalność i mierzących się z różnymi wyzwaniami – zarówno dla drukarń, jak i firm zajmujących się prepressem. Dlatego opiera się na trzech rozwiązaniach: GMG ColorServer Conventional, GMG ColorServer Digital i GMG ColorServer Multicolor. Jak wyjaśnia Peter Schoeffler, firma GMG chce oferować swoje rozwiązania jak najszerszemu gronu odbiorców, dlatego odtąd kieruje swoja ofertę różnych segmentów rynku: firm zajmujących się drukiem konwencjonalnym, cyfrowym (z wykorzystaniem maszyn CMYK i Multicolor) oraz firm, które drukują w różnych technikach z wykorzystaniem kolorów spotowych (dotyczy to głównie branży opakowań). Wszystkie trzy rozwiązania wykorzystują technologię profilowania GMG OpenColor, która jest intuicyjna i prosta w obsłudze. Oferuje łatwe tworzenie niestandardowych profili w celu uzyskania nietypowych odcieni lub dostosowania do takich procesów drukowania jak druk fleksograficzny. Kolejną zaletą jest centralna kolorowa baza danych – przechowywane tu informacje są wykorzystywane nie tylko do przygotowania danych, ale mogą być również wywoływane przez GMG ColorProof.

GMG ColorServer zapewnia automatyzację i spójne wyniki dla wszystkich trzech segmentów. GMG ColorServer Conventional oferuje przede wszystkim efektywną obsługę danych osób trzecich – zarówno w druku komercyjnym, jak i w druku opakowań z palety CMYK. Jako zintegrowana technologia, GMG OpenColor umożliwia również konwersję do typów papieru, które nie są objęte wspólnymi standardami branżowymi lub indywidualnymi standardami dla poszczególnych firm. Częścią rozwiązania jest również funkcjonalność GMG InkOptimizer (oszczędność tuszu i stabilizacja procesu drukowania). GMG ColorServer Digital jest przeznaczony dla użytkowników czterokolorowych maszyn cyfrowych, zwłaszcza wielkoformatowych, realizujących małe nakłady opakowań (często personalizowanych) oraz działający w sektorze komercyjnego druku cyfrowego.

Z kolei GMG ColorServer Multicolor skierowany jest przede wszystkim do użytkowników z sektora opakowań, gdzie coraz częściej kolory marki muszą być odwzorowywane nie przy użyciu kolorów spotowych, a za pomocą stałego zestawu barw. „To rozwiązanie pozwala osiągnąć spójne wyniki we wszystkich technologiach druku – i cyfrowej i konwencjonalnej. Zlecenia można teraz realizować na dowolnej maszynie, co zapewnia firmom pożądaną elastyczność. A Multicolor daje dodatkowe możliwości, jak osiągnięcie bardziej żywych kolorów i dokładniejszego dopasowania kolorów marki” – wyjaśnia Peter Schoeffler.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.