Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowości Canon do druku kart plastikowych

Nowości Canon do druku kart plastikowych

Amerykański oddział Canon zaprezentował w ostatnim czasie kilka nowych rozwiązań – inkjetowe, termo-retransferowe, sublimacyjne i pigmentowe urządzenia do drukowania na żądanie kart uwierzytelniających, szyfrowanych identyfikatorów, etykiet, wizytówek i innych tego rodzaju produktów. Firma powołuje się na badania, według których każdego dnia w USA wytwarza się 25 mln wizytówek, zachęcając do drukowania ich we własnym zakresie.

Inkjetowe drukarki Canon CX-G6400 i CX-G2400 mogą być stosowane podczas rozmaitych imprez, na arenach sportowych, w szkołach szpitalach i punktach sprzedaży detalicznej. Za ich pomocą można wydrukować dokumenty uwierzytelniające, na podłożach z papieru lub tworzyw sztucznych, np. legitymację prasową na dane wydarzenie, legitymację studencką lub pracowniczą, wizytówki ze zdjęciem lub bez, przywieszki na produkty czy klubowe karty członkowskie, a także firmowe koperty. Model CX-G6400 produkuje wydruki czterocalowe, zaś CX-G2400 o połowę mniejsze. Przy drukowaniu materiałów w rozmiarze tradycyjnej wizytówki, obydwa modele mogą osiągnąć wydajność na poziomie 100 wydruków na minutę. Maksymalna rozdzielczość druku dla obydwu modeli wynosi 1200 dpi.

Kolejna z nowości, drukarka Canon IX-R7000, drukująca w technologii termo-retransferowej, umożliwia produkcję kodowanych identyfikatorów (kart chipowych) z PVC, PET i innych materiałów. Może ona posłużyć do drukowania np. blankietów prawa jazdy i rozmaitych kart identyfikacyjnych zapewniających bezpieczeństwo i uwierzytelnienie pracownikom, członkom VIP czy instytucjom państwowym. Model IX-R7000 może drukować w rozdzielczości 600 dpi, z maksymalną prędkością 145 kart na godzinę. Dodatkowo, może być wyposażony w blokadę zabezpieczającą przed kradzieżą kart i nieuprawnionym użyciem drukarki.

Inwestycja w kolorową drukarkę etykiet, umożliwia firmom drukowanie ich w czasie rzeczywistym na żądanie, co może wpłynąć na redukcję wydatków związanych z zarządzaniem zapasami i na zaoszczędzenie powierzchni biurowej przeznaczonej wcześniej na magazynowanie etykiet drukowanych u zewnętrznego dostawcy. Nowe inkjetowe drukarki Canona umożliwiają drukowanie kolorowych etykiet na kartonowe pudełka oraz personalizowanych kuponów lub opasek na rękę. Mogą również znaleźć zastosowanie przy drukowaniu tekstu, kodów QR i kreskowych na mniejszych etykietach. Do zastosowań wymagających trwałości i integralności tekstu, np. na etykietach butelkowanych leków na receptę, Canon rekomenduje pigmentową drukarkę LX-P1300. Z myślą o produkcji etykiet z wyrazistymi obrazami, szczególnie mających przyciągać wzrok etykiet na opakowania, Canon wprowadził sublimacyjne drukarki Canon LX-D5500 i LX-D1300.

Nowe urządzenia zostały zaprezentowane na targach elektroniki użytkowej w Las Vegas na początku stycznia i mają pojawić się w sprzedaży w pierwszej połowie 2018 roku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.