Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe rozwiązanie do laminowanych opakowań

Nowe rozwiązanie do laminowanych opakowań

Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu na rynek nowego bezrozpuszczalnikowego rozwiązania do laminowania – SunLam. Jest ono efektem współpracy tego producenta z firmą HP i znajdzie zastosowanie w oferowanych przez nią cyfrowych maszynach z serii HP Indigo.

Jak podają firmy, dzięki szybkiemu schnięciu oraz właściwościom fizycznym (brak rozpuszczalnika, bardzo niska zawartość monomerów) SunLam może wesprzeć właścicieli marek w realizowanej przez nich polityce zrównoważonego rozwoju oraz wdrażaniu zasad gospodarki o obiegu zamkniętym. W ramach współpracy Sun Chemical i HP wyprodukowały specjalne, stojące worki typu pouch. Są one zadrukowywane na cyfrowej maszynie HP Indigo 25K przy użyciu monomateriałowych podłoży polietylenowych (PE) i polipropylenowych (PP), a następnie poddawane laminowaniu wspomnianym produktem – SunLam. Powstałe w ten sposób worki uzyskały certyfikację niemieckiego instytutu Cyclos-HTP pod względem możliwości ich odzyskiwania – testy wykazały tu wskaźnik recyklingu na poziomie 96%.

Laminowane struktury z PE i PP zostały wydrukowane na maszynie HP Indigo przy użyciu klejów SunLam ZA-1000+ZB-301 zalaminowane w bezrozpuszczalnikowym laminatorze Nordmeccanica Super Simplex E-800.

Piereangelo Brambilla, Product Director, Global Laminating Adhesives & Cold-Seals w firmie Sun Chemical mówi: „Ścisła współpraca pomiędzy Sun Chemical i HP pomaga w opracowaniu metody na szybsze dostarczanie opakowań giętkich na rynek. Połączenie cyfrowego druku HP Indigo z szybkoschnącymi ultramonomerowymi klejami Sun Chemical, bez kompromisów w kontekście jakości opakowania, zaowocowało nowym rozwiązaniem. Umożliwi ono drukarniom i właścicielom marek spełnienie najbardziej rygorystycznych wymagań względem bezpieczeństwa żywności. Jest to doskonały przykład wykorzystania monomateriałów PP i PE w produkcji cyfrowo drukowanych worków typu pouch, poddanych uszlachetnianiu z udziałem odpowiednich klejów i powłok do laminowania. Stworzone w ten sposób opakowanie jest jednocześnie bardziej proekologiczne i oferuje konsumentom więcej opcji wyboru”.

Itai Shifriss, WW Supplies Business Director w firmie HP Indigo, dodaje: „HP Indigo ściśle współpracuje z Sun Chemical od wielu lat, czego efektem są nowe, innowacyjne rozwiązania dostarczane użytkownikom naszych maszyn. Obecnie popyt na proekologiczne opakowania motywuje drukarnie do stosowania technologii cyfrowej. Pozwala ona zminimalizować negatywny wpływ produkcji poligraficznej na środowisko, zwiększyć ilość prac realizowanych w trybie „na żądanie”, a jednocześnie wyeliminować formy drukowe i cylindry. Dzięki współpracy z Sun Chemical dostarczamy kompletne rozwiązania użytkownikom HP Indigo, a także wspieramy ich w dalszym rozwoju, zapewniając szersze niż dotychczas możliwości w obszarze druku cyfrowego”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.