Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe rozwiązanie do cyfrowego proofingu na podłożach metalowych

Nowe rozwiązanie do cyfrowego proofingu na podłożach metalowych

Sun Chemical poinformował o współpracy nawiązanej z CGS Publishing Technologies International GmbH – firmą działającą w obszarze zarządzania barwą, cyfrowego proofingu i specjalistycznych mediów. Jej efektem jest rozwiązanie do cyfrowego proofingu na dekorowanych (zadrukowywanych) podłożach metalowych, znajdujące zastosowanie przy produkcji puszek na napoje. Stanowi ono część usługi DigiProof firmy Sun Chemical, wchodzącej w skład pakietu do zarządzania barwą – SunColorBox.

Nowy system pozwoli producentom puszek, ich projektantom oraz właścicielom marek na zrezygnowanie z tworzenia fizycznych wydruków na aluminium i zastąpienie ich wydrukami cyfrowymi, co – w zamierzeniach jego twórców – ma znacząco skrócić czas niezbędny na stworzenie projektu opakowania: z tygodni do zaledwie kilku dni.

Iñaki Llona, Global Champion Metal Deco Inks w firmie Sun Chemical, mówi: „Dzięki nowej metodzie wykonywania cyfrowych wydruków próbnych, pozwalającej na tworzenie wiernych kolorystycznie próbek projektów bez konieczności nadruku na puszkach, klienci zyskują większą swobodę twórczą. Nasze rozwiązanie zapewnia bowiem bardzo krótki czas i niski koszt produkcji – precyzyjnych pod względem barwnym – wydruków cyfrowych. Projekty mogą być tworzone w jednym miejscu, a następnie cyfrowo drukowane w wielu lokalizacjach na całym świecie, co eliminuje potrzebę zatrudniania wolnych i kosztowych usług kurierskich, za pośrednictwem których standardowo próbki docierają do klientów. W rezultacie będą oni w stanie tworzyć nowe projekty o wiele szybciej, co znacząco zredukuje całkowity czas niezbędny na wprowadzenie nowych produktów na rynek”.
Kompletne rozwiązanie składa się z oprogramowania CGS ORIS połączonego z dwiema nowo utworzonymi bibliotekami kolorystycznymi, przeznaczonymi do zastosowań dekoracyjnych na podłożach metalowych. Wchodzą one w skład PantoneLIVE – działającego w chmurze, cyfrowego ekosystemu standaryzacji kolorystycznej. Obie biblioteki stworzono, by zapewnić jak największą zbieżność kolorystyczną z barwami wzorcowymi – Pantone Formula Guide Coated – w kontekście nanoszenia farby do zadruku opakowań metalowych, a następnie pokrywania jej lakierem błyszczącym. Uwzględniają ponad 4 tys. różnych opcji kolorystycznych. Pierwsza z nich jest przeznaczona do zastosowań nieprzezroczystych, druga – transparentnych. Jak zapewnia Sun Chemical, oferują one realistyczne wzorce (punkty odniesienia), które pomagają producentom w powszechnym problemie związanym z aplikowaniem kolorów Pantone bezpośrednio na dwuczęściowych puszkach na napoje. Mają one być jednocześnie wsparciem dla producentów napojów oraz właścicieli marek, którzy oczekują odzwierciedlenia na ich produktach cyfrowych standardów kolorystycznych, dostępnych w ramach biblioteki PantoneLIVE.
Iñaki Llona kontynuuje: „Naszym celem było stworzenie unikalnego rozwiązania, umożliwiającego tworzenie cyfrowej, inkjetowej symulacji kolorów z biblioteki PantoneLIVE oraz ich natychmiastowy nadruk z użyciem systemu CGS. Jest to ogromny krok do przodu w kontekście proofingu na podłożach metalowych. Wcześniej bowiem stworzenie cyfrowego (inkjetowego) odwzorowania kolorów PantoneLIVE wymagało wykonania licznych wydruków przed osiągnięciem zamierzonego efektu. Tworząc bibliotekę PantoneLIVE, firmy Sun Chemical i Pantone wykonały tę pracę już zawczasu, dostarczając na rynek dedykowaną bazę danych, działającą na zasadzie „plug & play” i eliminującą zmienne związane z subiektywną interpretacją barw. Gdy zatem klient wybierze bazujący na bibliotece PantoneLIVE cyfrowy kolor z systemu CGS i go wydrukuje, może mieć pewność, że będzie to dokładna symulacja standardu PantoneLIVE dedykowanego podłożom metalowym”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.