Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe możliwości dla branży opakowań z tektury

Nowe możliwości dla branży opakowań z tektury

Maszyna drukująca Koenig & Bauer Durst – Delta SPC 130 FlexLine Eco+

Firma Koenig & Bauer Durst rozszerza portfolio o podstawowy model maszyny drukującej – Delta SPC 130 FlexLine Eco+ typu single pas. Rozwiązanie to bazuje na sprawdzonej platformie technologicznej SPC. Kompaktowy model jest przeznaczony do produkcji nakładów o wielkości 4–8 mln m2 rocznie, sprawdzi się w zakładach rozpoczynających lub rozszerzających działalność w obszarze cyfrowego zadruku tektury falistej. Kolejną nowością jest narzędzie Dynamic Nozzle Management Tool, znacznie redukujące częstotliwość konserwacji głowicy drukującej.

Jak podaje producent, cyfrowa maszyna Delta SPC 130 FlexLine Eco+, pracująca w oparciu o ekologiczne farby wodne, jakie są wykorzystywane w produkcji opakowań przeznaczonych do żywności, oferuje drukarniom bardzo korzystny stosunek jakości do ceny i obsługuje podłoża o wymiarach do 1,3 × 2,8 m. To nowe urządzenie, którego sprzedaż właśnie się rozpoczęła, może być rozbudowane do wersji Delta SPC FlexLine Automatic. Maszyna bazuje na sprawdzonej już i cenionej linii Delta SPC 130 FlexLine Automatic, zawiera także kompaktowy system suszenia.

Koenig & Bauer Durst wprowadza na rynek także rozwiązanie Dynamic Nozzle Management (DNM). Narzędzie to pozwoli na znaczne ograniczenie konserwacji głowic drukujących – będzie częścią standardowego pakietu portfolio maszyn Delta SPC 130, włącznie z nowym modelem Eco+. Pozwala na identyfikację zatkanych dysz głowicy drukującej i może być zaprogramowane w taki sposób, aby sterować ilością atramentu wyrzucanego z głowicy drukującej. Gwarantuje to stale najwyższą jakość produkcji.

Obydwa rozwiązania zaprezentowano podczas majowego eventu Open House SPC w Durst Innovation Center Ost w Lienz w Austrii, w którym uczestniczyło ponad 60 gości.

Robert Stabler, dyrektor zarządzający Koenig Bauer Durst, dodał: „Niedobory surowców, presja kosztowa i strategie minimalizacji ryzyka nadal zajmują ważne miejsce na listach priorytetów klientów. Ponadto właściciele marek wymagają, aby nowe metody produkcji były niezawodne, kompatybilne i efektywne kosztowo. Jesteśmy głęboko przekonani, że nasze pełne portfolio produktów, włączając w to nowe urządzenie drukujące Koenig & Bauer Durst Eco+, może sprostać szybko zmieniającym się wymaganiom. Dyskusje podczas naszego Open House SPC pokazały, że coraz ważniejsze dla przetwórców tektury falistej staje się masowe wytwarzanie produktów dostosowanych do potrzeb klienta, bez uszczerbku dla ich jakości i przy efektywnych kosztach operacyjnych. Właśnie dokładnie to oferujemy”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.