Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe drukarki Mimaki

Nowe drukarki Mimaki

Firma Mimaki Engineering wprowadziła na rynek dwie nowe drukarki – linia JV400 oferuje szybszy druk i lepszą jakość, ale nie kosztem innych parametrów. JV400-130/160LX to drukarka lateksowa korzystająca z nowo opracowanego, przyjaznego środowisku atramentu lateksowego. Solwentowa drukarka atramentowa JV400-130/160SUV utrwala atrament diodami UV. Modele będą dostępne na wiosnę br.

Obydwie drukarki zapewniają najwyższą wydajność dzięki opracowanemu przez firmę Mimaki, przyjaznemu użytkownikowi protokołowi RIP – RasterLink6, który umożliwia nałożenie trzech warstw białego i kolorowego atramentu za jednym razem.
Producent podaje, że JV400-130/160LX oferuje sześć kolorów oraz – jako pierwsza drukarka lateksowa na świecie – kolor biały, coraz częściej wymagany w branży oznakowań. Biały atrament firmy Mimaki zaspokaja wiele wymagań w zakresie druku i podłoży. Można go stosować do zadruku przezroczystego polimeru PET, ozdób okiennych, okien ze szkła bezodpryskowego i innych materiałów. Drukarka jest wyposażona w system cyrkulacji atramentu MCT (Mimaki Circulation Technology), który zapobiega osadzaniu się pigmentu, zapewnia równomierne rozprowadzanie atramentu i ogranicza konieczność ręcznej wymiany kartridży.
Drukarki lateksowe Mimaki charakteryzują się szybkim schnięciem atramentu. Proces ten jest wspomagany przez trzy elementy grzejące zintegrowane z systemem drukującym (na etapie przed drukiem, w jego trakcie i po nim) oraz wentylatory zapewniające, że produkty są gotowe do dalszego przetwarzania w chwili opuszczenia drukarki. Bardzo niska temperatura utrwalania – 60°C lub mniej – pozwala na drukowanie na wielu materiałach wrażliwych na ciepło.
Jakość zapewnia minimalna wielkość punktu, rzędu 4 pl, i możliwość stosowania punktów różnej wielkości w celu uzyskania płynnej gradacji bez wrażenia ziarnistości. Osiągając prędkość do 18 m2/godz., model JV400-130/160LX z pewnością zwiększy wydajność każdego zakładu.
Także JV400-130/160SUV drukuje do m2/godz., ale w czterech kolorach (CMYK). Wykorzystując nowo opracowane atramenty firmy Mimaki, łączy elastyczność solwentu z wytrzymałością atramentu utrwalanego diodami UV. W procesie druku solwent absorbowany jest przez warstwę powierzchni przyjmującą atrament, a pigment wnika w materiał zadrukowywany. Atrament jest następnie utrwalany promieniami UV, co daje gładki i błyszczący wygląd symulujący powłokę, ale zachowujący wyrazistość kolorów, jakiej oczekuje się od drukarek solwentowych. Utrwalanie UV zapewnia także wysoką odporność na ścieranie i warunki pogodowe. Wydruki opuszczają drukarkę całkowicie suche i gotowe do natychmiastowego przetwarzania.
Obydwa nowe modele z rodziny JV400 korzystają z opracowanego przez firmę Mimaki, przyjaznego użytkownikowi protokołu RIP – RasterLink6, który umożliwia nałożenie trzech warstw atramentu za jednym razem, w tym warstwy bazowej białego atramentu w drukarkach umożliwiających taką operację. Pozwala to na reprodukcję naturalnego piękna kolorów nadrukowanych na przezroczyste powierzchnie, co znajduje zastosowanie np. w grafikach umieszczanych na oknach lub podświetlanych oznakowaniach.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.