Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe atramenty tekstylne dla Mutoha

Nowe atramenty tekstylne dla Mutoha

Mutoh ValueJet 1938 TX zyskał nowe możliwości dzięki nowym atramentom pigmentowym na bazie wody Zschimmer & Schwarz Diamontex. Są to wszechstronne tusze do druku cyfrowego na różnych rodzajach włókien tekstylnych i innych podłoży. Pozwalają bez potrzeby zmiany atramentu drukować na takich materiałach jak np. celuloza, mieszanka celulozy i poliestru, poliester, poliamid, aramid, a także na włóknie szklanym, sztucznej i prawdziwej skórze.

Dla drukarki wielkoformatowej Mutoh ValueJet 1938TX atramenty Diamontex są dostępne w kolorach: żółtym, magenty, cyjanu i czerni. Oferują one wysoką trwałość nadrukowanych kolorów (jak zapewnia producent, nie blakną nawet po 25 praniach w temperaturze 60°C) oraz są oporne na ścieranie, szczególnie tarcie na mokro. Nie wymagają także gruntowania na celulozach. Co więcej, umożliwiają drukowanie wielowarstwowe w celu poprawy głębi kolorów, jaskrawości i ostrości konturów. Farby są zgodne z wieloma standardami: FDA, Global Organic Textile Standard (GOTS) i Standard 100 firmy Oeko-Tex. Łatwy i krótki proces druku to dodatkowa decydująca zaleta stosowania atramentów pigmentowych w cyfrowym druku tekstylnym.

Mutoh ValueJet 1938 TX to zaawansowany ploter dwugłowicowy przeznaczony do produkcji m.in. odzieży, tapicerek, odzieży kąpielowej, elementów wystroju wnętrz, tkanin i tekstyliów domowych, flag, reklam, itd. Umożliwia zarówno druk wzorów testowych, jak i nisko- i średnionakładowej cyfrowej produkcji tekstylnej. Maszyna może zadrukowywać materiały o szerokości do 1.91 m. z maks. prędkością 73 m2/h (typowa prędkość produkcyjna to ok. 40 m2/h). Została ponadto wyposażona w specjalny, ciężki system do prowadzenia tkanin, który umożliwia załadunek beli o wadze do 100 kg i pozwala na zadruk zarówno po stronie wewnętrznej jak i zewnętrznej nawiniętej tkaniny.

Model VJ 1938 TX dysponuje też innymi technologiami sprawdzającymi się w produkcji reklamowej – są to m.in. Mutoh DropMaster (automatyczna kompensacja grubości materiału, czyli dostosowanie sposobu wystrzeliwania poszczególnych kropli atramentu, aby wyeliminować nieprecyzyjny druk i potrzebę ręcznej kalibracji), Variable Dot (czyli druk zmienną kroplą atramentu), Intelligent Interweaving (tzw. druk „falą” lub „chmurką”, który eliminuje paskowanie poprzez nakładanie rozmytego rastra nawet w trybach wysokiej prędkości).

Rynek cyfrowego druku na tekstyliach od kilku lat stale rośnie. Dzieje się tak dlatego, iż coraz częściej tkaniny wypierają tradycyjne nośniki reklamowe, wystawiennicze i dekoratorskie. Zaletą tekstyliów jest wysoka odporność na czynniki zewnętrzne, możliwość wielokrotnego użycia, a także czynnik ekonomiczny – materiał jest lżejszy i łatwiejszy w transporcie i montażu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.