Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa wersja sztandarowego workflow Agfy

Nowa wersja sztandarowego workflow Agfy

Jesienią na rynek trafi system Apogee 11 – zaktualizowana i rozbudowana wersja sztandarowego system workflow firmy Agfa. Nowa wersja Apogee będzie współpracować z innymi programami, m.in. modułem PressTune oferowanym przez Agfę w ramach programu ECO3.

Pierwsza wersja Agfa Apogee powstała ponad 20 lat temu, będąc wówczas pierwszym na świecie systemem workflow wykorzystującym PDF jako format pliku produkcyjnego. Jego najnowsza wersja - Apogee 11 została zaprojektowana jako swego rodzaju centrum produkcyjne mające zagwarantować prawidłową reprodukcję treści niezależnie od urządzeń wyjściowych, w tym maszyn cyfrowych. Celem twórców było stworzenie wszechstronnego narzędzia, które z jednej strony zwiększy wydajność działań, z drugiej – poprawi marże uzyskiwane przy realizacji wyrobów niskonakładowych. Podobnie jak w przypadku poprzednich wersji, w Apogee 11 również zintegrowane zostały narzędzia dostarczane przez kluczowych partnerów technologicznych, czyli Microsoft oraz Adobe. Najnowsza wersja workflow Agfy korzysta z technologii rastrowania Adobe PDF Print Engine 5, co ma zapewnić użytkującym go drukarniom i przygotowalniom pełną kompatybilność z nowym standardem PDF 2.0.

Apogee 11 zawiera mechanizm umożliwiający „inteligentne” łączenie kilku zamówień celem zoptymalizowania czasu prasy maszyny drukującej. Zdaniem firmy Agfa, efektywne łączenie zleceń na wspólnym arkuszu zależy nie tylko od ich właściwego rozłożenia, ale też śledzenia każdej z prac i zapewnienia ich poprawnej, dalszej obróbki. W systemie Apogee v11 marki opisu, kody kreskowe składek i inne znaczniki pozostają w tym samym miejscu i odnoszą się do oryginalnego zamówienia.

Apogee 11 przeprowadza niezbędne czynności dotyczące przygotowania pracy, w tym wprowadzanie specyficznych parametrów w przypadku drukowania broszur czy procesów cięcia i układania w stosy. Aby w jeszcze większym stopniu zredukować ilość ręcznych działań związanych z przygotowaniem zleceń, w Apogee v11 będą one mogły być przetwarzane w pełni automatycznie przy użyciu AutoImpose – nowej funkcji wchodzącej w skład autorskiego modułu Apogee Impose. Według przedstawicieli firmy Agfa, funkcja automatycznej impozycji – w połączeniu z działającym w chmurze rozwiązaniem PrintSphere AutoPilot, które wykorzystuje pliki XML lub JDF i „inteligentnie” kieruje zamówienia do właściwych urządzeń wyjściowych – jest jednym z kluczowych narzędzi z punktu widzenia drukarni cyfrowej.

Wraz z Apogee 11 na rynku pojawi się także ulepszona wersja Apogee WebApproval – portalu umożliwiającego zleceniodawcom przesyłanie plików oraz zdalne akceptowanie stron. Zaoferuje ona możliwość bezpośredniego zakładania nowych zleceń przez klientów, ograniczając zaangażowanie operatorów prepress w przypadku prac powtarzalnych. Nowa funkcja „gość” ułatwi dostęp i korzystanie z usługi WebApproval przez brokerów oraz użytkowników jednorazowych. Trzecia nowa funkcjonalność to zintegrowany podgląd okładek (łącznie z grzbietem i skrzydełkami), a także możliwość zmierzenia pozycji elementów strony.

Apogee 11 zostanie też wyposażony w Apogee WebFlow – nowy moduł pozwalający klientom oraz operatorom maszyn drukujących i urządzeń introligatorskich na dostęp do danych zlecenia wygenerowanych na etapie prepress. Umożliwia on kontrolę stanu pracy, wizualizuje zawartość strony oraz pozwala sprawdzić, które składki są gotowe do druku. WebFlow wymienia informacje o zleceniu z programem PressTune, wchodzącym w skład pakietu ECO3.

System Apogee 11 ma pojawić się w ofercie firmy Agfa pod koniec października br. Będzie oferowany zarówno w wersji stacjonarnej, jak też w postaci usługi działającej w „chmurze”. W pierwszej z nich Agfa zaproponuje m.in. model subskrypcji, głównie z myślą o klientach, którzy będą chcieli wdrożyć to oprogramowanie w elastyczny sposób.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.