Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa seria wielkoformatowych ploterów UV Canon

Nowa seria wielkoformatowych ploterów UV Canon

Podczas spotkania online 1 września 2020 r. firma Canon zaprezentowała nową serię wielkoformatowych ploterów UV Arizona 2300, które – jak zapewnia producent – oferują przyspieszenie produkcji, poprawę wydajności operacyjnej oraz zwiększenie możliwości rozwoju dzięki nowym aplikacjom. Nowa seria ma różne dostępne opcje kanałów atramentowych (4, 6 i 8), które umożliwiają obsługę różnorodnych zastosowań, w tym trzy kompaktowe modele GTF (Arizona 2340 GTF, 2360 GTF, 2380 GTF) o powierzchni stołu płaskiego 1,25m × 2,5m oraz trzy duże modele XTF (Arizona 2340 XTF, 2360 XTF, 2380 XTF) o powierzchni stołu płaskiego 2,5m × 3,08m.

Nowa seria ploterów płaskich UV jest wyposażona w płaski stół o specjalnie opracowanej architekturze, opartej na technologii Arizona Flow – technice podciśnienia, która łączy bezstrefowy układ stołu z wieloma źródłami podsysu z łatwymi w użyciu pneumatycznymi pinami rejestrującymi, aby lepiej zamocować podłoże na stole. Daje to wydajność wyższą o ponad 20% w porównaniu z poprzednimi generacjami drukarek Arizona, operator nie potrzebuje bowiem czasu na maskowanie stołu lub przyklejenie podłoża, co umożliwia szybsze przełączanie między zadaniami, krótszy czas konfiguracji i bezproblemową zmianę zadań druku. Technologia Flow znacznie ułatwia drukowanie na nietypowych i trudniejszych nośnikach, ciężkich, gładkich lub wstępnie przyciętych (np. karton, drewno i szkło), a nawet drukowanie dużych obrazów ułożonych na wielu dużych płytach. Pozwala także na drukowanie od krawędzi do krawędzi na podłożu (w celu minimalizacji lub eliminacji odpadów oraz zwiększenia wydajności i możliwości) oraz na utrzymanie niezmiennie wysokiej produktywności, drukując do 95 m2/h, przy zachowaniu wysokiej jakości druku.

Zautomatyzowany system konserwacji umożliwia konserwację głowicy drukującej bez użycia rąk i skraca przestoje, przywracając funkcjonalność dysz w ciągu kilku sekund – w tym przypadku białego atramentu, który jest zwykle trudny w utrzymaniu. Ponadto system wyrównywania oparty na kamerze o wysokiej rozdzielczości umożliwia łatwe, szybkie i precyzyjne wyrównywanie głowic drukujących i mapowanie stołu płaskiego.

Podczas spotkania online Canon zaprezentował także premierowo oprogramowanie Arizona Xpert w wersji 2.1., dzięki któremu plotery z nowej serii mają zdolność „samouczenia się” – użytkownicy mogą projektować (a następnie powtarzać) złożone, wielowarstwowe projekty. Xpert 2.1. obsługuje „przepisy” dotyczące procesów drukowania i wycinania, dzięki integracji z oprogramowaniem ProCut firmy Canon. Oszczędza to czas potrzebny na konfigurację, automatyzuje i robotyzuje proces produkcji (realna staje się bezpieczna, nocna produkcja 24/7 bez nadzoru z opcją robotyzacji, czyli w pełni zautomatyzowanym automatycznym ładowaniem i rozładowywaniem płyt).

Seria Arizona 2300 oferuje utwardzanie UV LED przy 40% mniejszym zużyciu energii w porównaniu z innymi drukarkami z płaskim stołem; zapewnia również niskie zużycie atramentu, zużywając średnio mniej niż 8 ml/m² atramentu, w tym na konserwację. Plotery są produkowane w Niemczech i przeszły testy zgodności zarówno z niemieckim TÜV, jak i DGUV; atramenty UV mają certyfikat UL GreenGUARD Gold, a dodatkowo opcjonalnie dostępny jest system filtracji powietrza.

Jak podaje Canon, dzięki trybowi druku high-key, kompensacji rozmieszczenia pikseli, ulepszonemu rastrowaniu i nagradzanej technologii głowicy drukującej VariaDot trzeciej generacji, plotery z nowej serii umożliwiaja uzyskanie doskonałej jakości druku, druk po wydruku, na szerokiej gamie nośników przy największych szybkościach produkcji. Jeśli potrzebna jest optymalna konfiguracja do wysokomarżowych zastosowań, można dodać dodatkowe kanały atramentu (od czterech, sześciu i do ośmiu kanałów) – w tym najjaśniejszy zestaw tuszów białych i krystalicznie czysty błyszczący lakier. Seria Arizona 2300 może także drukować na twardych tworzywach sztucznych, takich jak akryl, poliwęglan i styren. Opcja Roll Media umożliwia eksplorację szerokiej gamy nośników rolkowych, w tym cienkich, wrażliwych na ciepło nośników do 220 cm. Opcjonalnie drukarki mogą być wyposażone w oprogramowanie do druku wypukłego Canon Touchstone, umożliwiające drukowanie z wypukłymi efektami tekstur w aplikacjach do dekoracji wnętrz, prototypów elewacji lub paneli podłogowych, tapet i paneli meblowych oraz w aplikacjach funkcjonalnych, takich jak brajl.

Z możliwościami drukarki Arizona 2380 XTF można zapoznać się podczas pokazów online oraz na żywo w centrach obsługi klienta firmy Canon (w Europie są to: niderlandzkie Venlo, brytyjskie Birmingham oraz Paryż).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.