Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa seria ploterów wielkoformatowych

Nowa seria ploterów wielkoformatowych

Canon zaprezentował nową serię Colorado M – to pierwsze wielkoformatowe plotery rolowe, dające możliwość dostosowywania prędkości zadruku i obsługi mediów. Jak podaje producent, to najszybsze i najwydajniejsze urządzenia tego typu na rynku, oferujące dodatkowo możliwość wykorzystania efektów specjalnych oraz białego atramentu. Podobnie jak poprzednie modele z serii Colorado, tak i nowe plotery można konfigurować w zależności od potrzeb.

Seria Colorado M daje możliwość wyboru maksymalnej prędkości. Dla przykładu, Colorado M3 drukuje pomiędzy 29 m2 a 111 m2/godz., natomiast Colorado M5 pomiędzy 40 m2 a 159 m2/godz. Wyższą prędkość można ustawić tymczasowo (np. podczas wykonywania szczególnie dużego zlecenia) lub na stałe. Obydwa modele mogą być łatwo ulepszone do wariantów M3W i M5W, obsługujących biały atrament i wyposażonych w technologię FLXfinish+, umożliwiającą matowe, błyszczące lub mieszane wykończenie druku.

Wprowadzenie na rynek nowej opcji druku białym atramentem w technologii Canon UVgel znacząco poszerza zakres możliwych do wykonania aplikacji drukarskich. Biały atrament UVgel pozwala tworzyć innowacyjne grafiki okienne, etykiety czy tapety. Dzięki jego wykorzystaniu, a także dzięki nowemu sensorowi wykrywania nośników, plotery Colorado M dają użytkownikom możliwość rozszerzenia ich dotychczasowej oferty o projekty drukowane na podłożach z nietypowymi strukturami, przezroczystych, odblaskowych lub magnetycznych.

Unikatowa formuła atramentów Canon UVgel przekłada się na możliwość wykorzystania białego atramentu w tworzeniu nieprzejrzystych obrazów przy mniejszej liczbie przejazdów karetki plotera niż w przypadku konwencjonalnych technologii druku. Co więcej, jak podkreśla producent, wydrukowana biel zachowuje swój oryginalny kolor nawet po długim czasie. Szczególne właściwości atramentów UVgel pozwalają także uniknąć czyszczenia dysz i innych czynności konserwacyjnych, do tej pory kojarzonych z wykorzystaniem białego tuszu. Oferują płynne, bezproblemowe drukowanie przy minimalnym zużyciu atramentu i ograniczonych do minimum odpadach.

Dostawcy usług druku mogą także skorzystać z wyjątkowej funkcjonalności FLXfinish+, pozwalającej na matowe, błyszczące lub mieszane (matowo-błyszczące) wykończenie druku bez wykorzystania dodatkowych lakierów.

Dla przedsiębiorstw drukujących wysokie nakłady szczególnie opłacalny będzie wysoki poziom automatyzacji druku osiągany przez tak zwaną fabrykę tapet – kompletne rozwiązanie do druku aranżacji ściennych, które można bezproblemowo zintegrować z nowymi ploterami serii Colorado M. Przycinanie, układanie oraz inne czynności wykończeniowe nakładów powyżej 50 tys. m² rocznie mogą się odbywać z minimalnym udziałem operatora.

„Kiedy tylko pojawiły się na rynku, plotery Colorado niezwykle wysoko ustawiły poprzeczkę dla prędkości, jakości i wydajności. Jednak dziś, oprócz tych kluczowych wskaźników dla każdego przedsiębiorstwa, dostawcy usług druku wielkoformatowego poszukują inteligentnych, przyjaznych środowisku rozwiązań, które pomogą ich firmom się rozwijać i tworzyć kreatywne projekty na najbardziej dochodowe rynki. Nowe plotery serio Colorado M, ze swoją modułowością i wykorzystaniem białego atramentu, pozwolą firmom z branży poligraficznej przekształcać pomysły w rzeczywistość” – mówi Jennifer Kolloczek, European Planning, Marketing & Innovation Senior Director, Production Print w Canon Europe.

Atramenty Canon UVgel tworzą obrazy o doskonałej jakości, ostrości i stabilności kolorystycznej, a dzięki błyskawicznemu schnięciu dają także możliwość przycinania i wykończenia projektu niezwłocznie po zakończeniu druku. Wysoka wytrzymałość atramentów UVgel powoduje, że wydruków nie trzeba laminować. Podobnie jak poprzednie generacje ploterów Colorado, tak i seria M została stworzona do ciągłej, wymagającej pracy, jednocześnie wymagając interwencji operatora jedynie na minimalnym poziomie. Nowe plotery wspiera PRISMAguide XL, proste w obsłudze i wszechstronne oprogramowanie umożliwiające ciągły druk o nieprzerwanie wysokiej jakości.

W porównaniu do innych technologii atramentowych, takich jak lateks albo atramenty ekosolwentowe, technologia UVgel zużywa nawet 40% mniej atramentu do stworzenia obrazu o tej samej jakości i intensywności kolorystycznej. Niskotemperaturowy, energooszczędny system utrwalania LED również wspiera ograniczenie zużycia energii w porównaniu do innych technologii i pozwala na zadruk materiałów wrażliwych na ciepło. Co więcej, z wykorzystaniem technologii UVgel, konsumenci mogą drukować na materiałach przyjaznych dla środowiska, na przykład niepowlekanym papierze.

Solidność wydruku oraz stabilność podłoża sprawiają, że projekty wykonane z użyciem atramentów UVgel są nadzwyczaj odporne zarówno na mechaniczne, jak i chemiczne uszkodzenia. Pomimo braku laminacji, większość wydruków wykonanych na ploterach Colorado wytrzymuje dłużej od innych. Nie licząc oczywistych oszczędności czasu i materiałów, brak konieczności laminacji jest także korzystny dla środowiska.

Także modułowość ploterów Colorado serii M jest zrównoważonym środowiskowo rozwiązaniem - prędkość urządzenia oraz jego możliwości produkcyjne mogą być dostosowywane do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Wygodna opcja przyspieszenia druku może być szczególnie przydatna w szczycie zamówień.

Plotery serii Colorado M zostały zaprojektowane z myślą o szybkim zwrocie z inwestycji, który może być osiągnięty dzięki niskim kosztom utrzymania, możliwości produkcji wartościowych projektów oraz unikatowej, modułowej konstrukcji.

Nowe modele są dostępne w sprzedaży bezpośrednio od Canon lub akredytowanych partnerów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.