Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa rolowa maszyna do druku atramentowego od Canona

Nowa rolowa maszyna do druku atramentowego od Canona

Canon zaprezentował nowe rozwiązanie – ProStream 1800 – rolową maszynę do druku atramentowego, będącą następcą – serii ProStream 1000. Dzięki zwiększeniu prędkości druku do 133 m/min i utrzymaniu najwyższej w klasie jakości druku, nowy ProStream staje się idealnym rozwiązaniem dla drukarni komercyjnych wymagających najwyższej produktywności.

Jak zapewnia Canon, nowe rozwiązanie do druku cyfrowego łączy zaawansowane technologie atramentowe oraz czerpie z technologii offsetowych – ProStream daje unikalny balans wysokiej produktywności, najlepszej w klasie jakości, szerokiej palety dostępnych mediów oraz elastyczności produkcji. Dzięki niemu drukarnie mogą rozszerzyć swoją ofertę poprzez migrację większej liczby prac z offsetu na druk cyfrowy, atramentowy. Skrócone czasy realizacji pozwalają przyjąć większą liczbę zleceń dla najszerszego w klasie spektrum aplikacji – od wysokiej jakości druków reklamowych, komunikacji bezpośredniej, przez książki, katalogi po broszury.

Dzięki prędkości 133 m/min (czyli aż o 66% szybciej niż ProStream 1000) ProStream 1800 drukuje z prędkością 107,5 tys. obrazów A4 lub 11,3 tys. arkuszy B2 4/4 na godzinę, utrzymując wysoką jakość druku. Wyższa prędkość pozwala realizować więcej zleceń i zapewnić wydajność dziś i w przyszłości. Jak podaje producent, siłą serii ProStream jest możliwość produkcji charakteryzującej się bardzo wysoką jakością na bardzo wielu typach mediów, w tym na papierach offsetowych powlekanych i niepowlekanych w przedziale gramatur między 40 a 300 gsm. Rozwiązanie umożliwia druk kalendarzy, plakatów czy produkcję materiałów POS, a to dzięki możliwości druku z szerokością 556 mm oraz o długości 1,524 mm. ProStream eliminuje konieczność zatrzymywania maszyny w przypadku zmian długości aplikacji, przez co zapewnia nieprzerwaną produkcję i minimalizuje czas obsługi przez operatorów.

W maszynie po raz pierwszy zastosowano bezkontaktową ścieżkę suszenia, gdzie wstęga w kluczowym momencie dla utrwalenia atramentu nie dotyka żadnego mechanicznego elementu. Pozwala to na pracę z wymagającymi papierami typu gloss. Mechanizm zapewnia, że prace są równomiernie suszone, bez dużych skoków temperatury na ścieżce, dzięki czemu ProStream umożliwia druk na większej liczbie mediów i zachowuje najwyższą jakość prac – bez rys wywołanych otarciem papieru o elementy, jak i bez znaczących skurczów wywołanych wysoką temperaturą. Co ważne, obniżona temperatura suszenia zmniejsza zużycie energii maszyny.

ProStream 1800, podobnie jak i wersja 1000, wykorzystuje natywne, piezoelektryczne głowice o rozdzielczości 1,200 dpi wraz z mechaniką kropli na żądanie. Mechanizm druku wraz z polimerowymi atramentami i technologią Canon ColorGrip zapewniają stałą, wysoką jakość obrazów. ProStream umożliwia automatyzację monitorowania jakości druku, dzięki technologii sprawdzania treści i obrazów o nazwie Canon Inline Quality Control, opartej o bardzo dokładną i niezwykle czułą kamerę. Dzięki temu pozwala znacząco zniwelować czas poświęcany przez operatorów na monitoring prac.

Poprzednia wersja – Prostream 1000 – pozostaje w ofercie Canon, a dotychczasowi klienci mają możliwość łatwego zaktualizowania rozwiązania do wersji ProStream 1800. Najnowszy model jest dostępny w niemieckim centrum prezentacyjnym w Poing, można również poprosić o wirtualne demo maszyny.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.