Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa generacja rozwiązań etykietowych Xeikon

Nowa generacja rozwiązań etykietowych Xeikon

Xeikon kontynuuje swoją drogę do pełnej cyfryzacji, wprowadzając na rynek nową serię urządzeń zaprojektowanych z myślą o produkcji etykiet premium – LCU (Label Converting Units). Jednostki te mają modułową i skalowalną architekturę, która zapewnia większą elastyczność, połączenie z chmurą i pełną integrację. Dostępne są dwa modele: Xeikon LCU350 (wersja rozbudowana) oraz Xeikon LCU33 (wersja podstawowa). Obydwa można zobaczyć w Global Innovation Center firmy Xeikon.

Seria LCU została zaprojektowana do pracy w trybie inline i offline z maszynami cyfrowymi Xeikon Panther i Cheetah. Integracja jednostek z nowej serii wraz z połączeniem z chmurą oferuje pełne możliwości automatyzacji procesów (jak np. opcjonalne automatyczne przewijanie głowicy rewolwerowej czy zmiana matrycy) i wymiany informacji pomiędzy wszystkimi urządzeniami. Interfejsy nowej generacji maszyna-maszyna i człowiek-maszyna zapewniają operatorowi pełny wgląd w postęp pracy na każdym etapie procesu produkcji. Stacja lakierowania oferuje zwiększoną szerokość lakierowania i rejestr zadań oraz możliwość łatwego przejścia na lakierowanie punktowe. Jak podkreśla producent, seria LCU odznacza się bardzo wysoką precyzją cięcia i aplikacji.

Seria LCU jest bardzo funkcjonalna i może być rozszerzona o opcje, które zwiększają ogólną całkowitą efektywność wyposażenia (OEE) – mogą to być np. dodatkowe stacje fleksograficzne (aby uniknąć zmiany między różnymi lakierami), zautomatyzowane wycinanie laserowe (aby uniknąć zmiany matrycy i zwiększyć wydajność), automatyczna zmiana matrycy (aby skrócić czas nastawu) oraz stacje do foliowania na gorąco i do sitodruku (aby rozszerzyć zakres zastosowań).

Nowa seria Xeikon wspiera cyfryzację produkcji poligraficznej – przede wszystkim ma wbudowaną łączność z chmurą w celu gromadzenia danych i zdalnej obsługi. Kolejne usprawnienie to interfejsy maszyna-maszyna (w atramentowych systemach drukujących Panther 2.0 UV i Cheetah 2.0) oraz interfejsy człowiek-maszyna, które zapewniają operatorowi dodatkową autonomię.

„Kluczową wartością nowej serii LCU są różne opcje i poziomy inwestycji, odpowiadające na wymagania różnych klientów, a także możliwość dostosowywania i rozwijania wraz ze zmianą ich potrzeb biznesowych. Dzięki usługom Xeikon Solution Services (XSS) możliwe są niestandardowe wersje i różne konfiguracje, w zależności od rodzaju aplikacji i wielkości nakładów. Użytkownik zyskuje nie tylko w pełni zautomatyzowane możliwości wysokojakościowego zdobienia, ale też rozwiązanie pozwalające na elastyczność w dostosowywaniu swojego działu wykończeniowego i łączenie wielu różnych procesów, aby zmaksymalizować zastosowania etykiet i poszerzyć swoje portfolio etykiet, i ogólnie rozwijać swoją działalność. Naszą ofertę kierujemy także do klientów, którzy mają mniejszy budżet –Xeikon LCU33 to model klasy podstawowej zaprojektowany z myślą o mniejszych operacjach biznesowych. Jest to atrakcyjna inwestycja, możliwa do modernizacji i konkurencyjna na rynku. Dzięki naszej nowej serii LCU wszystkie procesy są teraz połączone w jeden płynny proces, od pliku projektowego do uzyskania produktu końcowego” – mówi Jeroen Van Bauwel, dyrektor ds. zarządzania produktem, Xeikon.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.