Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa drukarka DTG od Ricoh

Nowa drukarka DTG od Ricoh

Firma Ricoh zaprezentowała nowy model drukarki DTG (Direct to Garment) – Ri 2000. Urządzenie nowej generacji, które w regionie EMEA będzie dostępne od listopada, stanowi odpowiedź na potrzeby sektora odzieżowego stawiającego na produkcję odzieży promocyjnej i personalizowanej. Jest to, jak zapewnia producent, rozwiązanie oferujące zwiększoną wydajność, najlepszą w swojej klasie jakość i łatwość obsługi, a co za tym idzie – umożliwiające użytkownikom rozwój ich działalności.

Drukarka Ricoh Ri 2000 drukuje z rozdzielczością 1200 × 1200 dpi na szerokiej gamie tkanin; oferuje łatwą produkcję takich popularnych przedmiotów jak t-shirty, koszule z długim rękawem, torby na zakupy, płócienne buty, czapki baseballowe czy tekstylne maski na twarz. Jak podkreśla producent, urządzenie wyposażono w takie istotne funkcjonalności jak wymienialny mechanizm płyty magnetycznej i automatyczna regulacja wysokości stołu, umożliwiająca łatwe przełączanie między różnymi rodzajami odzieży. Wśród innych zalet tego rozwiązania warto wymienić także: oprogramowania ColorGATE Textile Productionserver (zapewnia lepszą spójność kolorów, automatyzację procesów produkcyjnych i tworzenie białych warstw do drukowania na ciemnych ubraniach); stałe monitorowanie poziomu atramentu, temperatury i wilgotności (ogranicza konieczność interwencji operatora); ułatwienia w zakresie obsługi (np. ostrzeżenia o konserwacji dla wszystkich zadań, które nie są zautomatyzowane, pojawiają się na 7-calowym, kolorowym wyświetlaczu dotykowym); uproszczona konserwacja (dzięki automatycznemu przyrządowi do czyszczenia głowicy, który eliminuje potrzebę ręcznej konserwacji dysz głowicy drukującej).

„Nowa generacja drukarek DTG wyraża zaangażowanie Ricoh w dostarczanie rozwiązań do druku inkjetowego, umożliwiających naszym klientom rozwój ich działalności. Ri 2000 spełnia potrzeby innowacyjnych dostawców druku cyfrowego, sklepów internetowych oferujących personalizowaną odzież, a także tradycyjnych firm oferujących wartość dodaną w postaci druku na gotowej odzieży. Nowy model poszerza portfolio Ricoh w zakresie rozwiązań DTG, które obejmuje już dwa produkty: modele Ri 100 i Ri 1000” – powiedział Graham Kennedy, dyrektor ds. druku przemysłowego w Ricoh Europe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Mijający rok przyniósł branży opakowań wiele zmian. Nowa rzeczywistość kształtowała lokalne gospodarcze relacje biznesowe, a kwestie łączności, cyfryzacji, automatyzacji i zrównoważonego rozwoju stały się podstawą produkcji. Jean-Pascal Bobst, prezes firmy BOBST, analizując minione miesiące, przedstawia wnioski na temat przyszłości tego sektora.

25 listopada br., podczas Gali Jubileuszowej Polskiej Izby Druku, poznaliśmy laureatów XXII edycji konkursu Złotego Gryfa. Jest to największy i najstarszy w Polsce konkurs obejmujący całe spektrum produkcji poligraficznej, gdzie oceniana jest wyłącznie jakość wykonania produktu. Jak już informowaliśmy, w tegorocznej edycji rywalizacji prestiżową statuetką nagrodzono wydanie nr 6/2021 „Świata DRUKU” (kategoria: Czasopismo wielobarwne). Jakie inne produkty rodzimej poligrafii zdobyły wyróżnienie?

Za nami kolejna wystawa skierowana do branży handlu detalicznego – w Warszawie w dn. 23–24 listopada br. odbyło się największe, jak podkreśla organizator, wydarzenie tego sektora w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow. Podczas wystawy, nad którą patronat medialny sprawował „Świat DRUKU”, przedstawiciele sieci i centrów handlowych, najemcy i właściciele sklepów mogli znaleźć rozwiązania niezbędne do prowadzenia działalności. W tym roku producenci technologii i wyposażenia szczególnie promowali nowości, oparte na automatyzacji i robotyzacji.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.