Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa drukarka DTG od Ricoh

Nowa drukarka DTG od Ricoh

Firma Ricoh zaprezentowała nowy model drukarki DTG (Direct to Garment) – Ri 2000. Urządzenie nowej generacji, które w regionie EMEA będzie dostępne od listopada, stanowi odpowiedź na potrzeby sektora odzieżowego stawiającego na produkcję odzieży promocyjnej i personalizowanej. Jest to, jak zapewnia producent, rozwiązanie oferujące zwiększoną wydajność, najlepszą w swojej klasie jakość i łatwość obsługi, a co za tym idzie – umożliwiające użytkownikom rozwój ich działalności.

Drukarka Ricoh Ri 2000 drukuje z rozdzielczością 1200 × 1200 dpi na szerokiej gamie tkanin; oferuje łatwą produkcję takich popularnych przedmiotów jak t-shirty, koszule z długim rękawem, torby na zakupy, płócienne buty, czapki baseballowe czy tekstylne maski na twarz. Jak podkreśla producent, urządzenie wyposażono w takie istotne funkcjonalności jak wymienialny mechanizm płyty magnetycznej i automatyczna regulacja wysokości stołu, umożliwiająca łatwe przełączanie między różnymi rodzajami odzieży. Wśród innych zalet tego rozwiązania warto wymienić także: oprogramowania ColorGATE Textile Productionserver (zapewnia lepszą spójność kolorów, automatyzację procesów produkcyjnych i tworzenie białych warstw do drukowania na ciemnych ubraniach); stałe monitorowanie poziomu atramentu, temperatury i wilgotności (ogranicza konieczność interwencji operatora); ułatwienia w zakresie obsługi (np. ostrzeżenia o konserwacji dla wszystkich zadań, które nie są zautomatyzowane, pojawiają się na 7-calowym, kolorowym wyświetlaczu dotykowym); uproszczona konserwacja (dzięki automatycznemu przyrządowi do czyszczenia głowicy, który eliminuje potrzebę ręcznej konserwacji dysz głowicy drukującej).

„Nowa generacja drukarek DTG wyraża zaangażowanie Ricoh w dostarczanie rozwiązań do druku inkjetowego, umożliwiających naszym klientom rozwój ich działalności. Ri 2000 spełnia potrzeby innowacyjnych dostawców druku cyfrowego, sklepów internetowych oferujących personalizowaną odzież, a także tradycyjnych firm oferujących wartość dodaną w postaci druku na gotowej odzieży. Nowy model poszerza portfolio Ricoh w zakresie rozwiązań DTG, które obejmuje już dwa produkty: modele Ri 100 i Ri 1000” – powiedział Graham Kennedy, dyrektor ds. druku przemysłowego w Ricoh Europe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.