Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nisza pomysłem na biznes drukarni I-Bis

Nisza pomysłem na biznes drukarni I-Bis

I-Bis to niewielka wrocławska firma rodzinna, gdzie niedawno wdrożono system zbierająco-broszurujący Duplo z podajnikiem cyfrowym. Drukarnia rozpoczęła działalność w latach 90. ubiegłego wieku. Początkowo zajmowała się składem książek i czasopism, z czasem zainwestowała w naświetlarkę do filmów, a następnie w system CtP, obsługując drukarnie usługowo, i taki model biznesowy stosuje do dziś.

„Obsługujemy małe i średnie drukarnie – mówi Przemysław Bieroński – które potrzebują pewnych niszowych usług dla swoich zleceń, a zakup odpowiednich urządzeń jest dla nich zwyczajnie nieopłacalny. My inwestujemy w sprzęt, który pozwala nam obsługiwać tego rodzaju klientów, i to się doskonale sprawdza”. Widząc, że to obróbka po druku jest dla wielu firm problemem, drukarnia rozpoczęła inwestycje w introligatornię. Początkowo były to klejarka, krajarka i falcerka, następnie falcerka do wkładów opakowaniowych. W niedługim czasie I-Bis pozyskał do współpracy kilkanaście drukarni, które już od kilkunastu lat zlecają mu tego rodzaju prace. Firma I-Bis obecnie nadal zajmuje się produkcją książek czy czasopism dla wydawnictw (to około 40% jej produkcji), aż do finalnej obróbki, co stanowi kolejne 50% jej produkcji. Oprócz tego realizuje usługi w zakresie drukowania.

Przemysław Bieroński, właściciel drukarni, jako największe zalety tego modułowego rozwiązania wymienia możliwość szybszej realizacji zleceń (ulotek, broszur, książek, czasopism) w różnych formatach i elastycznego przygotowania bloków pod oprawę twardą, a także produkcji w dwóch strumieniach. Podajnik w nowo zainstalowanym systemie Duplo ma dwie tace. W każdej z nich odbywa się kontrola podawania arkusza, można tu również dołączyć czytnik kodów kreskowych do produkcji pakietowej.

„Pierwszym impulsem do zakupu systemu broszurująco-zbierającego – mówi Przemysław Bieroński – było zlikwidowanie wąskiego gardła przy produkcji instrukcji dla producentów sprzętu elektronicznego i urządzeń AGD, których wokół Wrocławia jest wielu. Drukowaliśmy je i wykańczaliśmy na przystawkach do maszyn cyfrowych. Posiadamy cztery takie urządzenia. Samo drukowanie możemy realizować bardzo szybko. Sposób wykańczania prac, jaki wcześniej stosowaliśmy, znacząco (nawet pięciokrotnie) spowalniał produkcję. Dodatkowym problemem dla nas było łączenie produkcji kolorowej z czarno-białą oraz uszlachetnionych okładek, mieliśmy duże opóźnienia czasowe. Koniecznością stał się zakup urządzenia, które odciąży maszyny cyfrowe i przyspieszy naszą produkcję. Odpowiedzią na te potrzeby okazał się system Duplo. W tym czasie była to jedyna propozycja na rynku przystosowana do produkcji cyfrowej, wyróżniająca się podajnikiem obsługującym zarówno formaty bardzo małe, jak również duże albumowe, a na tym nam zależało. Teraz możemy wykonywać zlecenia także dla firm z innych części naszego kraju”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.