Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Niemcy zwiększają możliwości produkcyjne

Niemcy zwiększają możliwości produkcyjne

Od lewej: Frank Hornung, Simon Wallmann i Christian Schumacher (wszyscy trzej Edelmann Group) oraz Ralf Engelhardt (Koenig & Bauer Niemcy)

Grupa Edelmann kilka miesięcy temu zainstalowała w jednym ze swoich zakładów w Norderstedt półformatową sześciokolorową maszynę Rapida 76 z portfolio Koenig & Bauer. To wysokowydajne rozwiązanie poszerzyło możliwości firmy o produkcję druków uszlachetnianych za pomocą technologii UV w procesie inline.

Edelmann Group dysponuje zakładami produkcyjnymi w 13 lokalizacjach w siedmiu krajach zlokalizowanych na czterech kontynentach; łącznie zatrudnia ok. 3 tys. osób. Zakład w Norderstedt specjalizuje się w segmencie pudełek składanych z tektury, przeznaczonych dla branży związanej z ochroną zdrowia, a także za produkcję opakowań pierwotnych dla materiałów chirurgicznych. Z myślą o tych właśnie zadaniach wymieniono tam arkuszową maszynę offsetową. Frank Hornung, prezes zarządu firmy, wyjaśnia: „Stale inwestujemy w nowoczesne urządzenia produkcyjne, aby móc zaoferować naszym klientom i partnerom biznesowym innowacyjne usługi i zrównoważone rozwiązania w zakresie produkcji opakowań. Szukaliśmy nowoczesnej maszyny w formacie B2. Uznaliśmy, że w zestawieniu z wieloma innymi modelami urządzeń Rapida 76 wyróżnia się przede wszystkim dzięki temu, że zajmuje o ok. 30% mniej powierzchni, a jednocześnie oferuje porównywalną wydajność i stopień automatyzacji”.

Kierujący zakładem Simon Wallmann dodaje: „Format arkusza maszyny pomaga nam rozszerzyć możliwości produkcyjne. Z jednej strony poprzez większą liczbę użytków na arkuszu, a z drugiej poprzez większe formaty pudełek składanych. Oba te rozwiązania odzwierciedlają bardzo ważną dla nas koncepcję zrównoważonego rozwoju”.

Dzięki inwestycji zakład w Norderstedt zwiększył liczbę dostępnych zespołów drukujących z czterech do sześciu. Ponadto zredukowano zużycie energii i ślad węglowy wytwarzanych rozwiązań z kartonu. Dodatkowy wkład w zwiększenie efektywności energetycznej stanowi system suszący VariDryBlue, który w kolejnych modułach wykorzystuje gorące powietrze z modułów poprzedzających. Bogate wyposażenie maszyny w urządzenia z zakresu techniki pomiarowej z regulacją kolorów w trybie inline oraz porównywaniem zadrukowanych arkuszy z PDF-em z przygotowalni stanowi istotne wsparcie podczas realizacji wymogów jakościowych „High Q Packaging”. Ponadto kontrola jakości inline zmniejsza ilość makulatury, ponieważ w przypadku wykrycia jakiegokolwiek odchylenia eksperci pracujący na maszynach mogą natychmiast interweniować.

Mniejsze nakłady zaczynają się od 500 pudełek składanych. Regulacja wysokości maszyny umożliwiająca obróbkę stosów o wysokości do 1,65 m pozwala na dostosowanie się do oczekiwanej liczby arkuszy na zlecenie, podobnie jak roleta typu non stop, pozwalająca na nieprzerwaną pracę na wykładaniu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.