Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Niemcy inwestują w rozwiązania z oferty BOBST

Niemcy inwestują w rozwiązania z oferty BOBST

Bärbel Wetenkamp, GPD Foodpackaging

W ostatnich miesiącach firmy produkcyjne działające na niemieckim rynku zmodernizowały swoje parki maszynowe, inwestując w rozwiązania z portfolio BOBST. Wśród nich jest GDP Foodpackaging GmbH & Co. z Rinteln (Dolna Saksonia), w której zakładzie kilka miesięcy temu zainstalowano dwie w pełni automatyczne składarko-sklejarki MasterFold 75 wraz z urządzeniami peryferyjnymi, a także firma Höhn Display + Packaging z Ulm (Badenia-Wirtembergia), która zainstalowała sztancę płaską Novacut 106 ER z systemem optycznego pasowania cięcia względem druku – AccuRegister.

GDP Foodpackaging GmbH & Co. w niedawno uruchomionym, bardzo nowoczesnym zakładzie, jest w stanie produkować obecnie ok. 750 mln sztuk pudełek na mrożoną pizzę. Umożliwiła to m.in. instalacja dwóch wysoko zautomatyzowanych i zrobotyzowanych linii BOBST do składania i sklejania opakowań kartonowych – MasterFold 75. Urządzenia zawierają podajniki wstępne EasyFeeder 4 (umożliwiają równomierne i płynne podawanie wykrojów, zapobiegając nieplanowanym przestojom produkcji oraz dodatkowo zwiększając wydajność) oraz automatyczne stacje pakujące CartonPack 4 (delikatnie napełniają pudełka wysyłkowe złożonymi i sklejonymi kartonami, z prędkością nawet 200 tys. szt./godz.) ze zintegrowanym układem Case Erector (automatycznie formuje pojemniki do napełnienia). Linia osiąga prędkość roboczą do 600 m/min. i odznacza się bardzo krótkimi czasami przezbrajania. Poza wysoką wydajnością kluczową zaletą dla GDP Foodpackaging jest wszechstronność rozwiązania MasterFold 75 – obsługuje bowiem różnorodne materiały opakowaniowe. Bärbel Wetenkamp, ​​dyrektor operacyjny w GPD Foodpackaging, wyjaśnia: „Plany naszego nowego zakładu koncentrowały się na osiągnięciu znacznych oszczędności, w szczególności w zużyciu energii i papieru, w porównaniu z konwencjonalną produkcją opakowań. Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć, jest zastąpienie tektury z włókien pierwotnych tekturą z recyklingu. Dwie linie BOBST otworzyły nam nowe możliwości w naszym innowacyjnym i w pełni automatycznym procesie produkcyjnym, a to przełożyło się na uznanie klientów”.

Od lewej: Hans Dreistein (Bobst Meerbusch) i Markus Laepple (Höhn Display + Packaging)

Höhn Display + Packaging jest znanym producentem gier, ekspozytorów i składanych pudełek. Inwestycja w sztancę płaską Novacut 106 ER z portfolio BOBST ma na celu dalsze wzmocnienie pozycji firmy na rynku. W zakładzie w Ulm powstają produkty bazujące na różnorodnych materiałach – to zarówno laminowana tektura falista o grubości 2,4 mm, jak i 100-gramowy papier, a także tektura lita nadająca się do recyklingu. Kierujący produkcją Markus Laepple wyjaśnia, że stanowi to prawdziwe wyzwanie dla parku maszynowego – dlatego firma zdecydowała o zakupie elastycznej sztancy, przeznaczonej do produkcji niskonakładowej. „System AccuRegister nie tylko znacznie redukuje czas narządu i liczbę zatrzymań maszyny wynikających z problemów na nakładaku, ale też zapewnia bardzo wysoką jakość pasowania użytku, i to bez względu na to, jaki materiał obrabia nowa maszyna. Dzięki temu nasze produkty wyróżniają się na rynku. Odpady są redukowane zarówno w procesie konfiguracji, jak i podczas produkcji, co sprawia, że ​​proces produkcyjny jest bardziej zrównoważony. System wyrównuje arkusze z pełną prędkością, „bezdotykowo”, a więc delikatnie, a oparty na kamerach system inspekcji zapewnia wysoką precyzję dopasowania registrów, na co bardzo zwracają uwagę nasi klienci. Dzięki Novacut 106 ER udało nam się wyeliminować wiele błędów i zwiększyć wydajność. Dziś maszyna pracuje w systemie trzyzmianowym, jest przezbrajana kilka razy dziennie”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.