Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Natywny moduł do impozycji

Natywny moduł do impozycji

Fot. Mark Andy

Firma Mark Andy stworzyła natywne narzędzie do impozycji – ProWORX, przeznaczone dla użytkowników hybrydowych maszyn drukujących tego producenta, wykorzystujących cyfrową technologię drukowania i konwencjonalne metody uszlachetniania. Będąc rozszerzeniem Adobe Creative Cloude, program ten – jak zapewnia Mark Andy – umożliwia właściwe przygotowanie prac i rozmieszczenie użytków (zarówno w kontekście procesu drukowania, jak i dalszej obróbki), przyczyniając się do wydajniejszej i bardziej proekologicznej produkcji.

„ProWORX Label Suite to kolejne rozwiązanie softwar’eowe w naszej ofercie, pojawiające się w ślad za wprowadzonym niedawno na rynek systemem sMArt link, umożliwiającym śledzenie produkcji w czasie rzeczywistym i natychmiastowe korygowanie prac przez operatora. To również nasza odpowiedź na zgłaszane oczekiwania i potrzeby ze strony użytkowników maszyn hybrydowych Mark Andy, którzy – poza najwyższej klasy sprzętem – oczekują też zaawansowanego oprogramowania wspierającego proces produkcyjny, które uczyni go bardziej efektywnym i proekologicznym. ProWORX Label Suite to plugin pakietu Adobe Creative Cloud, który można pobrać i użytkować w znanym już drukarzom środowisku. Szkolenie w zakresie obsługi oprogramowania można odbyć samodzielnie, za pośrednictwem specjalnego samouczka dostępnego w portalu my.markandy.com bądź zamawiając sesję szkoleniową z jednym z naszych ekspertów w dziedzinie prepress. Co istotne, program został w 100% stworzony przez Mark Andy, więc uwzględnia specyfikę zarówno produkowanych przez nas maszyn hybrydowych, jak też różnych rodzajów prac w nich realizowanych. Produkcja hybrydowa wiąże się z większą kompleksowością procesu produkcyjnego, przy jednoczesnej potrzebie zagwarantowania właściwego zwrotu z inwestycji w rozwiązania cyrfowe. Pro WORX Label Suite został stworzony, by wesprzeć naszych klientów we właściwym wykorzystywaniu zalet wynikających z posiadania maszyn hybrydowych, przy zachowaniu odpowiedniego dużego przepływu prac i zagwarantowaniu dokładnego ich wykonania” – mówi Ben Richardson, Senior DFE Specialist w firmie Mark Andy.

Rozwiązanie ProWORX Label Suite zostało wyposażone w intuicyjny panel sterowania, umożliwiający projektowanie, tworzenie kalkulacji i zapisywanie danych montażu elektronicznego, które można wykorzystać przy sztancowaniu, zarówno w trybie pół-, jak i w pełni rotacyjnym. Dane dotyczące formatu prac są tu importowane z programu Adobe Illustrator. ProWORX Label Suite umożliwia też zapisywanie i wielokrotne korzystanie z plików, zawierających szablony poszczególnych impozycji. Program pozwala na eksport danych – w formacie XML – do systemu prepress.

W kontekście impozycji prac drukowanych w technologii wąskowstęgowej program pozwala na automatyczne nakładanie siatek z jednoczesną kontrolą warstw dokumentu PDF – z myślą zarówno o płytach drukowych jak i wykrojnikach. Z uwagi na sygnalizowaną przez klientów rosnącą liczbę zamówień na etykiety SKU, firma Mark Andy zadbała o niezależną kontrolę poszczególnych pasów zawierających dany wzór etykiety. Z kolei funkcja Data Merge Assistant została stworzona z myślą o pracach personalizowanych.

ProWORX jest kompatybilny z platformami Mac i Windows PC. Jako rozszerzenie pakietu Adobe wymaga posiadania aktywnej subskrypcji pakietu Adobe Creative Cloud. Plugin można pobrać ze strony exchange.adobe.com/apps/browse/cc, natomiast informacje o minimalnych wymaganiach sprzętowo-programowych znajdują się na helpx.adobe.com/uk/creative-cloud/system-requirements.html.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.