Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Narzędzie do prostego pomiaru i analizy kolorystycznej

Narzędzie do prostego pomiaru i analizy kolorystycznej

Canon przedstawia PRISMAcolor Manager – narzędzie chmurowe służące do pomiaru i analizy koloru we wszystkich urządzeniach atramentowych i tonerowych pracujących w przestrzeni barwnej CMYK. Pozwala ono w prosty sposób krok po kroku sprawdzić odwzorowanie barwy i pokrycie kolorem na poszczególnych fragmentach wydruku. Narzędzie sprawdza odwzorowanie koloru wykorzystując takie standardy jak FOGRA czy IDEAlliance albo ustawienia zdefiniowane przez użytkownika. Co ważne, mogą z niego skorzystać posiadacze nie tylko drukarek marki Canon.

PRISMAcolor Manager oferuje dostawcom usług druku prosty sposób na analizę jakości kolorystycznej na wydrukach cyfrowych poprzez przejrzysty proces pomiaru koloru, czytelny sposób przedstawienia i analizy danych, a także możliwość zebrania pomiarów z różnych drukarek. Oprogramowanie sprawdza i porównuje wyniki analiz do określonych standardów.

Dzięki wykorzystaniu intuicyjnego interfejsu, nowe narzędzie może być użyte przez każdego operatora, co oszczędza czas i zasoby przedsiębiorstwa. Operator zarządza PRISMAcolor Manager przy pomocy prostej aplikacji, która krok po kroku kieruje go przez cały proces pomiaru koloru, aż do wygenerowania końcowego raportu. W efekcie PRISMAcolor Manager redukuje liczbę błędnych wydruków próbnych i błędów technicznych. Oprogramowanie automatycznie dostarcza dane o pomiarze koloru do kontrolerów PRISMAsync lub Fiery albo wyświetla odpowiednie ustawienia kolorystyczne na panelu operatora. Podczas trwania pomiaru aplikacja dostarcza dane w czasie rzeczywistym, a każdy zakończony etap zaznaczony jest w graficzny sposób „wykonane”.

Operator może przeprowadzić pomiar koloru na cztery różne sposoby:

1. Poprzez serwer PRISMAsync – drukowana jest próbna karta zawierająca wzorcowe ustawienie kolorystyczne, które następnie zostaje zmierzone przez elementy pomiarowe urządzenia. Wyniki pomiaru są automatycznie przekazywane do PRISMAcolor Manager.

2. Z poziomu PRISMAcolor Manager – drukowana jest próbna karta zawierająca określony identyfikator poprawnego ustawienia. Następnie kartę skanuje urządzenie pomiarowe X-Rite i1 Pro lub iSis. Wyniki każdego pomiaru są przypisane do ustawień poprzez wspomniany powyżej identyfikator.

3. Karta testowa z identyfikatorem jest pobierana z PRISMAcolor Manager i ręcznie drukowana na dowolnym urządzeniu CMYK obsługującej protokół SNMP. Następnie karta podlega pomiarowi przez PRISMAcolor Manager przy pomocy urządzenia X-Rite i1 Pro lub iSis. Wynik pomiaru jest przypisany do numeru ID danej karty.

4. Standardowa karta testowa do pomiaru koloru jest mierzona przez PRISMAcolor Manager przy pomocy urządzenia pomiarowego X-Rite i1 Pro lub iSis.

Jennifer Kolloczek, European Planning, Marketing & Innovation Senior Director, Production Print w Canon Europe, komentuje: „Pomiar i dostosowywanie koloru jest jednym z kluczowych zadań w pracy z drukiem. To także jeden z najbardziej krytycznych aspektów profesjonalnego druku. Monitorowanie jakości kolorystycznej, a zarazem zapewnianie jej stałości, może być w dłuższym okresie bardzo czasochłonne, nierzadko wymaga też obecności wyszkolonego eksperta. Dla dostawców usług druku posiadających więcej niż jeden typ drukarki, proces pomiaru i analizy kolorystycznej może być jeszcze bardziej wymagający. PRISMAcolor Manager to proste narzędzie pomagające w uproszczeniu tych procesów. Jego intuicyjny interfejs pozwala operatorom z różnym stażem bez przeszkód poradzić sobie z dostosowaniem koloru”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.