Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Najnowsza odsłona technologii tonerowej dla sektora etykiet

Najnowsza odsłona technologii tonerowej dla sektora etykiet

Xeikon zaprezentował najnowszą maszynę wykorzystującą suchy toner – model Lion LX3000. Jak podaje producent, to wysokowydajne i wysoce zautomatyzowane rozwiązanie o szerokości wstęgi 330 mm, wyposażone w nowy system Cruise Control, drukuje w pięciu kolorach z prędkością 42 m/min i zostało opracowane jako odpowiedź na potrzeby klientów na wyższą produktywność i bardziej opłacalne rozwiązania do wysokonakładowej cyfrowej produkcji etykiet w jakości premium. Debiut urządzenia miał miejsce podczas targów Labelexpo w Brukseli.

Nowy model oferuje druk w rozdzielczości 1200 dpi, a wspomniana prędkość druku oznacza znaczący wzrost wydajności – wcześniejsze rozwiązania Xeikon zapewniały bowiem druk z prędkością do 30 m/min. Zautomatyzowana, precyzyjna kontrola jakości zapewnia, że produkt końcowy spełnia najwyższe standardy bez konieczności ręcznej interwencji.

Drukarka LX3000 jest wyposażona w system Cruise Control, który wykorzystuje zaawansowaną technologię wizyjną i sztuczną inteligencję do ciągłego monitorowania i automatycznego dostosowywania ustawień produkcji druku. Ponieważ jakość produkcji zależy od czynników zewnętrznych (środowisko, podłoże, operator) i wewnętrznych (proces drukowania), system ten sprawdza, dostosowuje i raportuje pięć kluczowych ustawień, aby zapewnić precyzyjną rejestrację kolorów, zagęszczenie stacji drukującej i spójność z ustawionym kolorem odniesienia. Jeśli jakość nie spełnia oczekiwań, generowane jest automatyczne powiadomienie, które jest drukowane wraz z wydrukiem. To fizyczne oznaczenie może wyznaczać kolejne działania na dalszych etapach procesu produkcyjnego, a dodatkowo dostarcza dane ilościowe do monitorowania całkowitej efektywności sprzętu (OEE), pomagając drukarniom jeszcze bardziej zoptymalizować ich procesy produkcyjne.

Jak zaznacza Frank Jacobs, Senior Product Manager Xeikon, nowy system Cruise Control znacząco zwiększa wydajność i produktywność maszyny, redukując ilość odpadów i pozwalając operatorom skupić się na innych zadaniach: „Właściciele marek przyzwyczaili się do zalet druku cyfrowego, w tym dużej elastyczności, doskonałej jakości i szybkiej dostawy. Teraz, dzięki niezawodności technologii tonerowej Xeikon, w połączeniu z wydajnością modelu Lion i systemu Cruise Control, drukarnie etykiet mogą realizować wysokonakładowe zlecenia wysokiej jakości w sposób znacznie bardziej opłacalny”.

Jako ewolucja technologii suchego tonera Xeikon, maszyna LX3000 może drukować na różnorodnych podłożach samoprzylepnych bez gruntowania i robi to przy użyciu bezpiecznych dla żywności tonerów ECO firmy Xeikon, które zostały opracowane w ponad 60% z wysokiej jakości przetworzonego PET. Nie zawierają fluoru, bisfenolu A (BPA), TPO i olejów mineralnych, a także są w 100% wegańskie.

„W Xeikon nieustannie reagujemy na specyficzne wymagania klientów i coraz częściej otrzymujemy zapytania o bardziej konkurencyjne rozwiązania. Maszyna LX3000 jest wynikiem wysłuchania tych cennych opinii, zwłaszcza od tych naszych klientów, którzy obsługują wyższe nakłady. Po szczegółowym omówieniu możliwości nowej drukarki z niektórymi z nich mamy pewność, że ta premiera jest znaczącym krokiem we właściwym kierunku i wniesie dużą wartość do działalności naszych klientów ” – dodaje Jacobs.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.