Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Najdłuższa na świecie maszyna arkuszowa stanęła w Tczewie

Najdłuższa na świecie maszyna arkuszowa stanęła w Tczewie

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) dostarczyła dwie najdłuższe arkuszowe maszyny offsetowe, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, globalnemu producentowi opakowań WestRock. Ta rekordowa, 42-metrowa, specjalnie dostosowana konfiguracja niestandardowa maszyny Speedmaster XL 106 z łącznie 20 zespołami drukującymi i lakierującymi trafiła do zakładu WestRock w Tczewie. Nieco krótszą maszynę Speedmaster XL 106, ale drugą co do długości na świecie, z łącznie 19 zespołami drukującymi i lakierującymi, Heidelberg dostarczył do zakładu WestRock w Obersulm w Niemczech.

„Pomagamy naszym klientom uprościć procesy drukowania i zwiększyć ich produktywność, oferując im wysoki poziom automatyzacji i elastyczności, co jest szczególnie ważne w czasach, gdy niedobory wykwalifikowanej siły roboczej stają się coraz bardziej dotkliwe na całym świecie” – mówi Ludwin Monz, prezes zarządu firmy Heidelberg. „Ta strategia biznesowa w coraz większym stopniu procentuje. Przy prognozowanym rocznym wzroście na poziomie około 2,3%, rynek opakowań składanych jest strategicznym segmentem wzrostu dla firmy Heidelberg”.

Rekordowo długie maszyny, skonfigurowane dla potrzeb firmy WestRock, umożliwiają drukowanie opakowań o szczególnie wysokiej jakości i przyciągających wzrok. Dzięki dużej liczbie jednostek drukujących i lakierujących, Speedmaster XL 106 może drukować opakowania z efektownymi efektami metalicznymi i uszlachetnianianych lakierem, a także produkty zrównoważone – całkowicie w linii, dwustronnie i w jednym przejściu arkusza przez maszynę.

Firma WestRock, z siedzibą w amerykańskim stanie Georgia, jest światowym liderem w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań w zakresie papieru i opakowań, zatrudniającym ponad 50 tys. pracowników w obu Amerykach, Europie oraz regionie Azji i Pacyfiku. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania, które pomagają klientom z branży żywności i napojów, opieki zdrowotnej, handlu elektronicznego i nie tylko sprostać największym wyzwaniom.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.