Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Multisensoryczne opakowania Oriflame

Multisensoryczne opakowania Oriflame

Międzynarodowa firma kosmetyczna Oriflame jest jedną z pierwszych, które odkryły zalety innowacyjnego lakieru Relief firmy Schmid Rhyner, pozwalającej uzyskać inline na maszynie offsetowej efekt lakieru wypukłego, dostępny dotychczas jedynie dla specjalnych lakierów sitodrukowych lub przez tłoczenie.

Historia sukcesu multisensorycznych opakowań męskich perfum, wprowadzonych na rynek na początku tego roku – „Dark Wood” i „Citrus Tonic” – zaczęła się dwa lata temu, podczas ostatnich targów drupa, kiedy to oddział MMP Neupack Polska z Józefowa – znany producent opakowań premium, zainspirowany technologią Touch & Feel firmy Schmid Rhyner, zaprezentował próbki z lakierem Relief swojemu klientowi. Firma Oriflame była pod wrażeniem przedstawionych przez drukarnię MMP Neupack Polska rozwiązań, co potwierdza, że właściwie obrała ona kierunek rozwoju – poszukiwanie nowych pomysłów i wyjątkowych opakowań, które umożliwiają wyróżnienie ich w punktach sprzedaży.
Marta Kołodziejska, która jest odpowiedzialna za wdrażanie innowacji w Józefowie, wierzy, że rozwiązanie to stworzy zdecydowanie „nowy akcent” w opakowaniach Oriflame: „Pracownicy odpowiedzialni za wygląd produktu w firmie Oriflame są bardzo wymagający. Szukając nowych rozwiązań łączą innowacyjne rozwiązania z dużymi oczekiwaniami co do postrzegania ich marki”.
Rémi Chapelon, Senior Category Packaging Manager w Oriflame, wymienia główne powody zainteresowania szwedzkiej firmy opakowaniami multisensorycznymi: „Chcemy zaskoczyć naszych klientów czymś wyjątkowym i ekskluzywnym. Nie tylko firma Schmid Rhyner oferuje efekty specjalne, które zwiększają atrakcyjność naszych produktów, ale oni dodatkowo dużo wnoszą do samego pomysłu i projektu graficznego uszlachetnienia, a co za tym idzie – do sukcesu opakowania. Kolejnym, bardziej praktycznym względem, jest wysoka jakość lakierów UV i łatwa obsługa – mogą być one stosowane w linii w jednym przejściu przez maszynę drukującą, co zmniejsza złożoność produkcji”.
Choć zwykle droga od innowacji do produkcji jest długa, w tym przypadku udało się ją szczęśliwie skrócić dzięki podjęciu wspólnego wysiłku wykonania prób na maszynie drukującej przez producenta aniloxu – firmę Vernitech, płyty lakierującej – firmę Saueressig, techników Schmid Rhyner oraz ekspertów MMP Neupack Polska. Jesienią 2013 roku wszyscy zebrali się w drukarni w Józefowie, aby razem nadzorować wykonanie testów produkcyjnych. Wspólna praca specjalistów z różnych, ale uzupełniających się dziedzin druku, pozwoliła na osiągnięcie perfekcyjnego efektu, co potwierdzają informacje z rynku – pierwsze reakcje odbiorców świadczą o dużym sukcesie projektu. Remi Chapelon z niecierpliwością czeka na kolejne rozwiązania technologiczne proponowane wspólnie przez firmy Schmid Rhyner i MMP Neupack Polska z Józefowa, które będą równie dobrym wsparciem w sprzedaży produktu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.