Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Monitor 23" Eizo do systemów monitoringu z technologią Smart Insight

Monitor 23" Eizo do systemów monitoringu z technologią Smart Insight

Firma Eizo poinformowała o nowym modelu z serii DuraVision – FDF2303W. Ten 23-calowy monitor o rozdzielczości full HD przeznaczony jest do systemów monitoringu i nadzoru. Wyposażono go w wejścia HDMI, a dodatkowo zaimplementowano w nim autorską technologię Smart Insight, która polepsza widoczność w ciemnych obszarach ekranu.

DuraVision FDF2303W oferuje doskonałą jakość, która znajdzie zastosowanie w aplikacjach do monitoringu, gdzie ruchome obrazy muszą być wyświetlane ostro i wyraźnie, umożliwiając precyzyjną obserwację. Monitor posiada wejście cyfrowe DVI-D 24 pin oraz analogowe D-Sub mini 15 pin, jak również dwa złącza HDMI, obsługujące sygnał PC i AV, do których można podłączyć kamery video, nagrywarki oraz inne urządzenia AV.
Monitor posiada matowy panel IPS z kątami widzenia 178° w płaszczyźnie pionowej i poziomej, które gwarantują tylko minimalne zmiany kolorów przy skrajnych odchyleniach, co sprawia, że ekran można obserwować z różnych pozycji. Naturalna rozdzielczość 1920 x 1080 (full HD) umożliwia wyświetlanie obrazów z kamer full HD z uwzględnieniem wszelkich szczegółów.
W DuraVision FDF2303W zastosowano podświetlenie LED, które nie tylko charakteryzuje mniejsze zużycie energii niż tradycyjne podświetlenie świetlówkami CCFL, ale również nie zawiera rtęci. Monitor pobiera około 22 W energii przy jasności 120 cd/m2 i poniżej 0,4 W w trybie oszczędzania energii. Podświetlenie LED ma szerokie możliwości regulacji – istnieje możliwość ustawienia go na poziomie 3 cd/m2, co jest bardzo użyteczne w zaciemnionych pomieszczeniach.
W modelu tym zaimplementowano technologię, która sprawdziła się w najnowszym przedstawicielu rodziny Foris. Smart Insight w sposób automatyczny wykrywa zbyt ciemne fragmenty obrazu i dostosowuje jasność poszczególnych pikseli. Fakt, iż tylko ciemne obszary obrazu są rozjaśniane, a jasne pozostają nietknięte, sprawia, że reprodukowane obrazy są doskonale widoczne, bez rozmywania czy przejaskrawiania fragmentów, który pierwotnie były dostatecznie jasne. Dodatkowo, zastosowano również opatentowaną przez Eizo technologię superrozdzielczości, która analizuje wyświetlaną zawartość pod kątem szumów i rozmyć, a następnie odpowiednio wyostrza obraz.
FDF2303W ma trzy predefiniowane tryby pracy: sRGB, Day oraz Night. Ustawienia „Dzień”
i „Noc” optymalizowano pod kątem analogicznych trybów stosowanych w kamerach cyfrowych. Do zmiany trybów pracy służy kompaktowy pilot, którym można również regulować inne ustawienia monitora.
Wzorem wcześniejszych modeli EIZO, DuraVision FDF2303W posiada układ overdrive, który skraca czas reakcji matrycy do 7 ms, minimalizując efekt smużenia przy ruchomych obrazach.
Dodatkowe funkcje:
- stopka umożliwiająca regulację wysokości oraz kąta nachylenia ekranu w pionie i w poziomie
- możliwość montażu na uchwytach zgodnych ze standardem VESA
- dwa głośniki stereo o mocy 0,5 W oraz złącze słuchawkowe
- wbudowany zasilacz umożliwiający łatwe podłączenie do źródła zasilania za pomocą jednego kabla
- złącze do mocowania linki zabezpieczającej

Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy model FDF2303W będzie dostępny w sprzedaży.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.