Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Mimaki z opcją Kebab

Mimaki z opcją Kebab

Firma Mimaki ogłosiła, że udostępni opcję Kebab na urządzeniach UJF-3042 MkII oraz UJF-6042 MkII, należących do najnowszej generacji płaskich drukarek UV. Wykorzystanie wałków obrotowych pozwala na używanie rodziny drukarek MkII firmy Mimaki do bezpośredniego drukowania na różnego rodzaju przedmiotach o cylindrycznym kształcie. Opcja ta jest również dostępna w przypadku drukarki UJF-7151 plus.

Urządzenie UJF-3042MkII jest kompatybilne z modelem Kebab MkII, podczas gdy model MkII L jest wymagany w przypadku drukarek UJF-6042MkII oraz UJF-7151 plus. Jak zapewnia producent, oferowane rozwiązanie pozwala na uzyskanie najwyższej jakości drukowania na przedmiotach o cylindrycznym kształcie i średnicy od 10 mm do 110 mm, włączając w to butelki od wina i wody, pieczęcie, świeczki, butelki na kosmetyki i wiele innych, co sprawia, że wytwarzanie oryginalnych, przygotowywanych na żądanie produktów jest możliwe i opłacalne nawet, gdy w grę wchodzi produkcja tylko jednego takiego przedmiotu.

„Nasi klienci byli bardzo kreatywni w wykorzystaniu opcji Kebab” – powiedział Mike Horsten, dyrektor generalny ds. marketingu w firmie Mimaki EMEA. „Dla wielu otworzyła ona nowe kanały biznesowe i wygenerowała źródła dochodów. Dobry przykład stanowią butelki na kosmetyki. Z powodu wielu przepisów, które różnią się pomiędzy poszczególnymi krajami, produkcja krótkich serii butelek na kosmetyki staje się coraz powszechniejsza. Opcja Kebab sprawia ponadto, że opłacalne jest produkowanie jednorazowych, bezpośrednich nadruków na etykietach. Może to być spersonalizowana butelka lub butelka upamiętniająca specjalne wydarzenie, którą można wykorzystać jako prezent. Drukowanie bezpośrednio na butelkach do wina jest również popularne, na przykład przy personalizacji butelek przeznaczonych na przyjęcie weselne lub inne szczególne wydarzenie. Zarówno Mimaki, jak i nasi klienci są bardzo podekscytowani możliwościami, jakie oferuje opcja Kebab i dlatego właśnie postanowiliśmy dodać ją do najnowszej generacji naszych drukarek”.

Jak podaje producent, nowe drukarki UJF-3042 MkII i UJF-6042 MkII charakteryzują się prędkościami druku o 20% większymi niż ich poprzedniczki. Urządzenia te, podobnie jak większość drukarek Mimaki, mogą również wykorzystywać różne rodzaje atramentu, co zapewnia obsługę bardzo szerokiej gamy zastosowań. Oprócz trwałych atramentów, które dobrze przylegają do szkła i innych podłoży dzięki opcji Kebab, atramenty LUS-120 mogą również być wykorzystywane do drukowania na miękkich powierzchniach, takich jak przełączniki membranowe lub futerały na smartfony, ponieważ mogą rozciągnąć się nawet o 170% bez pękania w przypadku ściśnięcia lub złożenia. Atramenty sztywne LH-100 nadają się do akcesoriów i produktów biurowych, które muszą być bardzo odporne na ścieranie. Te atramenty, używane wraz z atramentami podkładowymi PR-200 firmy Mimaki, są również odpowiednim wyborem do druku na szkle, metalu i żywicach, które tradycyjnie sprawiały problemy atramentom utwardzanym UV. Dzięki Mimaki Clear Control (MCC) przezroczysty lakier może być używany do uwydatnienia niektórych obszarów lub całej powierzchni albo do zapewnienia wypukłości (przez nałożenie kilku warstw).

„Oczekujemy, że rynek dobrze zareaguje na dostępność opcji Kebab dla tych nowych drukarek”, dodał Horsten, „oraz czekamy, aby poznać kreatywność naszych klientów w zakresie bezpośredniego drukowania na obiektach o cylindrycznych kształtach, które pozwoli im dodać wartość do swoich przedsiębiorstw”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.