Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Mimaki przedstawia nowe systemy druku/cięcia

Mimaki przedstawia nowe systemy druku/cięcia

Firma Mimaki, japoński producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i systemów cięcia, ogłosiła wprowadzenie nowych rozwiązań UV LED z zakresu druku i cięcia z roli na rolę – Mimaki UCJV300-160 i UCJV150-160. Maszyny z serii UCJV mają trafić do sprzedaży w czwartym kwartale 2017 r.

Model UCJV300 oferuje możliwość druku czterowarstwowego (np. kolor – czarny – biały – kolor), co umożliwia tworzenie grafik do zastosowań z podświetleniem. Zintegrowana funkcja cięcia umożliwia wielkoseryjną produkcję etykiet, naklejek, wyklejek wystawowych, grafik podłogowych, sklepowych materiałów reklamowych, oznakowań pojazdów, opakowań, prototypów itp. na jednym urządzeniu. Firma Mimaki zapewnia, iż stosowane w modelu UCJV300-160 atramenty utrwalane światłem UV charakteryzuje większa nieprzezroczystość w porównaniu z atramentami solwentowymi lub lateksowymi, przy mniejszym zużyciu atramentu na metr kwadratowy pokrycia. Biały atrament o podwyższonej nieprzezroczystości ułatwia również drukowanie w jednym przebiegu, co pozwala dostawcom usług poligraficznych łatwo i sprawnie tworzyć grafiki na szyby, które wyglądają inaczej z obu stron.

Drukarki z serii UCJV są dostarczane z zaktualizowanym oprogramowaniem RasterLink6 plus. Ta nowa wersja oprogramowania Mimaki RasterLink RIP zawiera funkcję ID Cut, która ma ułatwiać i przyspieszać drukowanie i cięcie. Kod kreskowy odczytywany przez czujnik znaczników cięcia w drukarce/ploterze tnącym UCJV zawiera informacje na temat cięcia i obrotu umożliwiające maszynie UCJV zautomatyzowanie procesu cięcia. Ta funkcja jest szczególnie przydatna w przypadku wykonywania zagnieżdżonych zadań drukowania/cięcia, ponieważ ploter tnący stale odczytuje dane zadań pojedynczych i zespolonych. Oprogramowanie RasterLink6 plus zawiera również wtyczkę FineCut do Adobe Illustrator do podglądu wydruku 4-warstwowego, dzięki czemu operatorzy mogą przed wydrukowaniem sprawdzić efekt przejścia między oświetleniem dziennym i nocnym. Zaktualizowana wersja RasterLink6 plus obsługuje pliki PDF w wersjach 1.5 i nowszych.

Firma Mimaki będzie prezentować nowe drukarki serii UCJV podczas zaplanowanych na jesień wydarzeń targowych, m.in.: Salon C!Print (Madryt, 26–28.09.2017), Print in Progress (Paryż, 11–12.10.2017), The Print Show (Telford, 11–13.10.2017), Viscom Italia (Mediolan, 12–14.10.2017), Sign Istanbul (Stambuł, 4–8.10.2017), Viscom Düsseldorf (18–20.10.2017).

Ronald Van den Broek, dyrektor generalny ds. sprzedaży w Mimaki Europe: „Oba modele mogą wytwarzać szeroką gamę drukowanych i ciętych materiałów oferowanych przez wielu dostawców usług druku oznakowań, materiałów wystawowych i opakowań. Technologia utrwalania UV-LED pozwala dostawcom usług poligraficznych stosować bogatszą gamę nośników, w tym nośników niepowlekanych i wiele rodzajów cienkich folii, które mogą być zbyt wrażliwe na ciepło i nie nadawać się do systemów lateksowych i solwentowych z utrwalaniem termicznym. W Mimaki ciężko pracujemy nad stałym wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań dla naszych klientów. Te dwa nowe systemy z pewnością realizują ten cel. Z przyjemnością zaprezentujemy ich nieograniczone możliwości odwiedzającym targi, w których będziemy brać udział we wrześniu i październiku”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Firma Miraclon została wyróżniona przez stowarzyszenie IFCA (Indian Flexible Packaging and Folding Carton Manufacturers Association) w konkursie IFCA Star Award 2022 jako jedna z najlepszych firm w kategorii Innowacyjność i rozwój druku za opracowanie technologii PureFlexo Printing. Technologia ta, dostępna w ramach pakietu Flexcel NX Print Suite do opakowań giętkich, rozwiązuje i kontroluje problem niepożądanej rozlewności farby, zapewniając szersze okno robocze, zwiększając sprawność, powtarzalność i ogólną wydajność maszyn.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.