Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Materiał etykietowy z surowców z odzysku

Materiał etykietowy z surowców z odzysku

Firma UPM Raflatac wprowadziła na rynek europejski materiał etykietowy PE PCR White TC 85, który w 30% wykonany jest z plastikowych odpadów pokonsumenckich, zaś w co najmniej 55% z odpadów poprzemysłowych. Przeznaczony jest dla sektorów produkujących środki czystości oraz higieny osobistej. Produkt ten opracowano w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowania rynku opakowaniowego na materiały wykorzystujące surowce z odzysku.

Nowy materiał UPM Raflatac wpisuje się w założenia gospodarki w obiegu zamkniętym oraz ma wspomóc właścicieli marek w osiągnięciu ich celów środowiskowych. Wzmożonym globalnym działaniom na rzecz tworzenia metod redukcji odpadów z tworzyw sztucznych towarzyszy presja ze strony Unii Europejskiej, która sukcesywnie wprowadza przepisy nakazujące przedsiębiorcom zwiększanie odzysku tworzyw (jest to już ponad połowa wszystkich odpadów plastikowych powstających na kontynencie europejskim), a także działania, w wyniku których do 2030 r. wszystkie opakowania staną się zdatne do ponownego użytku lub recyklingu.

UPM Raflatac jest jednym z ponad 400 sygnatariuszy należących do Globalnego Zobowiązania do Nowej Gospodarki Tworzywami Sztucznymi (New Plastics Economy Global Commitment) Fundacji Ellen MacArthur. Do tego grona należą zarówno firmy, jak i organizacje, którym zależy na stworzeniu GOZ dla tworzyw sztucznych, i które często ustalają własne procentowe kwoty tworzyw sztucznych z odzysku w swych opakowaniach. W związku z tym firma UPM stara się oferować materiały etykietowe wykonane z surowców pochodzących z odzysku, które nadają się do różnorodnych zastosowań.

„Rynkowy debiut PE PCR White TC 85 stanowi dowód naszego zaangażowania na rzecz GOZ oraz wsparcie dla właścicieli marek i użytkowników końcowych w realizacji ich zrównoważonych celów. Z uwagi na fakt, że materiał etykietowy zawiera surowiec pochodzący z odpadów pokonsumenckich i poprzemysłowych, zmniejsza on zużycie surowców pierwotnych, a tym samym pozwala oszczędzić zasoby naturalne, przyczyniając się do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko. Materiał ten może być poddawany recyklingowi w konwencjonalnych strumieniach odzysku tworzyw” – powiedziała Anniina Kujala, menedżerka w dziale zajmującym się foliami firmy UPM Raflatac.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.