Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Litewska drukarnia pierwszym użytkownikiem HP Indigo 8K

Litewska drukarnia pierwszym użytkownikiem HP Indigo 8K

Arūnas Akstinas, dyrektor generalny firmy Aurika, przy HP Indigo 8K

Jedna z największych drukarni etykiet w regionie bałtyckim – Aurika z Kowna – zainstalowała w ostatnim czasie cyfrową maszynę HP Indigo 8K, stając się tym samym pierwszym użytkownikiem tego systemu. Inwestycja jest wynikiem coraz liczniejszych zamówień na produkty realizowane w technologii cyfrowej.

Firma Aurika, która została założona w 1991 r. w Kownie, dziś jest jednym z najważniejszych dostawców usług na rynku etykiet i opakowań. Specjalizuje się w etykietach samoprzylepnych, etykietach typu wrap-around i opakowaniach elastycznych dla klientów z branży spożywczej i kosmetycznej. Drukarnia realizowała średnio 5 tys. zleceń miesięcznie na istniejącej maszynie cyfrowej HP Indigo 6800 i sześciu wąskowstęgowych maszynach fleksograficznych, jednak coraz silniej do głosu dochodziła potrzeba rozwoju w zakresie druku cyfrowego.

W związku ze wzrostem popytu na etykiety na żywność czasie pandemii, Aurika we współpracy z HP zorganizowała serię webinarów, aby zaprezentować swoje możliwości w tym zakresie. Ich wynikiem był duży wzrost zamówień i przypływ nowych klientów. Chcąc zwiększyć wydajność, wykorzystać trendy i rozwinąć swoją działalność, firma zdecydowała się na zakup nowej wydajnej maszyny cyfrowej od sprawdzonego dostawcy – HP Indigo 8K. Dzięki niej firma może realizować dłuższe serie, gdzie dokładne odwzorowanie kolorów ma szczególne znaczenie, a dodatkowo system PrintOS pozwala mierzyć wydajność produkcji, co pomaga analizować działalność pod kątem biznesowym. Oprogramowanie HP SmartStream Designer pozwala na realizację wyróżniających się etykiet także w małych nakładach, zaś Spot Master (najnowsza technologia automatyzacji koloru HP Indigo oparta na algorytmach) zapewnia szybki, dokładny i powtarzalny druk.

„Wszystko wskazuje na to, że technologia cyfrowa zdominuje druk w przyszłości, dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw temu trendowi. Szczególnie uważnie słuchamy opinii naszych klientów, które pokrywają się z naszymi wartościami i ofertą HP Indigo – chodzi o druk wysokiej jakości, krótsze serie druku i duży wybór surowców oraz zrównoważony rozwój. Dzięki naszej nowej maszynie możemy spersonalizować etykiety w krótkim czasie i w konkurencyjnych cenach. Zyskaliśmy nieograniczone możliwości” – powiedział Arūnas Akstinas, dyrektor generalny firmy Aurika.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Firma Miraclon została wyróżniona przez stowarzyszenie IFCA (Indian Flexible Packaging and Folding Carton Manufacturers Association) w konkursie IFCA Star Award 2022 jako jedna z najlepszych firm w kategorii Innowacyjność i rozwój druku za opracowanie technologii PureFlexo Printing. Technologia ta, dostępna w ramach pakietu Flexcel NX Print Suite do opakowań giętkich, rozwiązuje i kontroluje problem niepożądanej rozlewności farby, zapewniając szersze okno robocze, zwiększając sprawność, powtarzalność i ogólną wydajność maszyn.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.