Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Linia zrównoważonych materiałów etykietowych

Linia zrównoważonych materiałów etykietowych

DTM Print, międzynarodowy producent OEM i dostawca rozwiązań w zakresie specjalistycznych systemów druku, połączył oferowane w swoim portfolio materiały etykietowe przeznaczone do druku atramentowego, tworząc linię EcoTec. Serię tę łączy wspólna cecha – wszystkie podłoża wchodzące w jej skład (obecnie dostępne są cztery, ale linia będzie rozbudowana) zostały wytworzone z materiałów naturalnych lub pochodzących z recyklingu.

Seria podłoży DTM EcoTec zawiera cztery produkty: Hemp Paper (składa się w 100% z włókien konopnych, które są wyjątkowo odporne na rozdarcia i mogą być wielokrotnie poddawane recyklingowi), Grass Paper (naturalne włókna traw zastosowane przy produkcji tej etykiety nie tylko nadają papierowi wyjątkowy, naturalny wygląd, ale także zmniejszają zapotrzebowanie procesu produkcyjnego na wodę; zastosowany klej to dyspersja akrylowa – trwała, nie zawierająca rozpuszczalników i nadająca się do bezpośredniego kontaktu z żywnością zgodnie z rozporządzeniem UE nr 10/2011), Paper Matte Nature (papierowa etykieta wykonana w 100% z podkładu pozyskanego ze zużytych rolek etykiet) oraz Poly Clear Gloss R90 (błyszcząca, przezroczysta etykieta polimerowa, która składa się w 90% z materiału PET pochodzącego z recyklingu poużytkowego; charakteryzuje się taką samą przejrzystością, właściwościami mechanicznymi i charakterystyką druku jak jej odpowiednik bez PCR o nazwie DTM Poly Clear Gloss). Warto podkreślić, że zawartość kleju rozpuszczalnego w wodzie w wyżej opisanych etykietach wynosi poniżej 0,01%. Tym samym nadaje się on do recyklingu.

„Aby wyprodukować wyjątkowe etykiety na produkty do wszelkiego rodzaju zastosowań, potrzebna jest nie tylko zaawansowana i materiałooszczędna technologia druku, taka jak użyta w naszych kolorowych drukarkach etykiet, ale także wysokiej jakości materiał. Każdy produkt pozostawia ślad na naszej planecie, a stosowanie materiałów etykietowych, które są przyjazne dla środowiska i zrównoważone, pomaga ograniczyć go do minimum” – mówi Albion Bekolli, specjalista ds. etykiet w DTM Print.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.