Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Linia do uszlachetniania etykiet klasy premium

Linia do uszlachetniania etykiet klasy premium

Firma Grafisk Maskinfabrik – dostawca zaawansowanych rozwiązań z zakresu przetwarzania i finishingu etykiet samoprzylepnych oraz opakowań giętkich – wprowadza na rynek linię do uszlachetniania luksusowych etykiet. Jednoprzebiegowa maszyna DC350Flex+ Wine & Spirits o szerokości wstęgi 350 mm jest przeznaczona do wykańczania etykiet na wina i inne alkohole oraz kosmetyki. Jak podkreśla duński producent, jest to udoskonalona, prosta w obsłudze i jeszcze bardziej wszechstronna wersja topowej maszyny DC350Flex, odznaczająca się możliwością pełnej konfiguracji do potrzeb użytkownika.

Maszyna ma modułową konstrukcję i standardowo zawiera jednostki do lakierowania, , foliowania, sitodruku i wykrawania rotacyjnego (130 m/min) oraz zaprojektowany od nowa zespół do tłoczenia na gorąco, który obsługuje wiele strumieni folii i jest wyposażony w obrotową wieżę, dzięki czemu możliwa jest realizacja nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Rozwiązanie pracuje z prędkością 70 m/min, pozwala na precyzyjne wytłaczanie i foliowanie w jednym procesie. Jest również wyposażone w zintegrowany system ograniczający straty kosztownych folii oraz autorską technologię QuickMount, przyspieszającą montaż płyt do wytłaczania. Inne standardowe funkcje, wyróżniające maszynę DC350Flex+ Wine na tle konkurencji, to prędkość wykrawania, która wynosi 80 m/min w trybie półobrotowym i 130 m/min w trybie pełnoobrotowym, a także zespół sitodruku z płaskim łożem, który pozwala na dodanie większej wartości dzięki różnym efektom lakierniczym lub wysokiej jakości kolorom. Opcjonalnie w dowolnym czasie można dodać kolejne moduły, np. do cyfrowego lakierowania czy cięcia laserowego.

Urządzenie jest przystosowane do pracy w standardzie Przemysłu 4.0, może działać jako samodzielna jednostka, można ją również skonfigurować w linii z cyfrową maszyną drukarską i w ten sposób zapewnić nieprzerwaną produkcję w pełni uszlachetnionych etykiet. W standardowej konfiguracji maszyna ma wymiary 7,7 × 1,6 × 1,7 m. Mimo kompaktowej budowy oferuje szerokie możliwości, zapewniając użytkownikom bardziej opłacalny sposób wejścia na rynki towarów premium.

„W ciągu ostatnich kilku lat nauczyliśmy się, że nawet w trudnych czasach konsumenci są gotowi zapłacić wyższą cenę za odrobinę luksusu, co oznacza, że właściciele marek szukają sposobów, by nadać etykietom wyjątkowego charakteru. Każdy jednak zwraca uwagę na koszty, dlatego przetwórcy etykiet potrzebują maszyn oferujących wysoką jakość, wszechstronność i wydajność, przy zachowaniu opłacalności. Równie ważne jest, by urządzenie było kompatybilne z ich obecnym parkiem maszynowym i nie generowało konieczności rozbudowy zakładu. Nasza nowa linia DC350Flex+ Wine spełnia te wszystkie wymagania i stanowi naprawdę pełny pakiet, podparty naszym całym know-how i dziesięcioleciami doświadczenia w wykańczaniu etykiet. Zapewniamy także wsparcie online i zdalną diagnostykę, aby zapewnić maksymalny czas pracy bez przestojów” – powiedział Uffe Nielsen, dyrektor generalny GM.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.