Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Lesko Engineering i Rietstack na Labelexpo Europe 2019

Lesko Engineering i Rietstack na Labelexpo Europe 2019

Przy przewijarce inspekcyjnej HI 440 stoją od lewej: Leszek Seroczyński (Lesko Engineering), Piotr Skłodowski (System P – partner handlowy Lesko Engineering w Polsce) i Kamil Seroczyński (Lesko Engineering)

Tegoroczna edycja targów Labelexpo Europe była drugą, na której Lesko Engineering – polski producent specjalistycznych rozwiązań dla branży druku wąskowstęgowego – pojawił się pod własną marką, dzieląc stoisko ze swoim holenderskim partnerem biznesowym i technologicznym – firmą Rietstack. Zaprezentowane zostały na nim m.in. dwa premierowe rozwiązania zaprojektowane i zbudowane wspólnie przez obie firmy – linia CRS 330 Sleeve (do przetwarzania etykiet shrink sleeve) oraz urządzenie IRS 330 XL (do semirotacyjnego sztancowania etykiet IML).

Maszyny zostały oficjalnie zakontraktowane podczas targów przez klientów z Polski i Belgii. Dużym zainteresowaniem licznych gości targowych cieszyły się także urządzenia prezentowane na Labelexpo Europe 2019 pod marką Lesko: przeznaczone do wykańczania etykiet drukowanych w technologii cyfrowej oraz do przewijania wstęgi wraz z jej pełną inspekcją.

Pierwsza z targowych premier to CRS 330 Sleeve – linia do odwijania, cięcia na arkusze i perforacji etykiet shrink sleeve (oraz różnego rodzaju etykiet np. IML, BLM, papierowych i kartonowych), a następnie układania ich w stosy. Maszyna pracuje w technologii semirotacyjnej, a jej konfiguracja umożliwia dalszą rozbudowę o kolejne sekcje, np. pakowania gotowych etykiet. Została ona zakupiona przez jedną z belgijskich drukarń.

Kolejna targowa premiera, będąca owocem współpracy technologicznej obu firm (również oferowana pod marką Rietstack), to IRS 330 XL – urządzenie do semirotacyjnego sztancowania etykiet typu in-mould. W skład jego modułowego wyposażenia wchodzą m.in. odwijak (o średnicy 1200 mm), automatyczny system docisku wykrojnika, cylinder magnetyczny 340Z oraz powiększony stacker. Maszyna obsługuje wstęgę o szerokości z zakresu 330–760 mm, pracuje z prędkością do 120 m/min. „Na szczególną uwagę zasługuje możliwość wykrawania w niej różnych etykiet, o długości wynoszącej nawet 1050 mm – podkreśla Kamil Seroczyński, opiekun marki w Lesko Engineering. – Efektem jest zwiększona wydajność i elastyczność realizowanej produkcji”. Maszyna IRS 330 XL została podczas Labelexpo Europe zakontraktowana przez jedną z polskich drukarń, realizujących m.in. produkcję etykiet samoprzylepnych.

Firma Lesko Engineering zaprezentowała też dwa urządzenia oferowane pod własną marką, znane z licznych wdrożeń w polskich i zagranicznych drukarniach etykiet i przedsiębiorstwach, zajmujących się ich przetwarzaniem. Pierwsze z nich to CF 380 – kompaktowa linia do wykańczania drukowanych cyfrowo etykiet. Polski producent pokazał także przewijarkę inspekcyjną HI 440, obsługującą wstęgę o szerokości 440 mm z prędkością do 400 m/min. i wyposażoną w system pełnej kontroli etykiet firmy EyeC.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wystawy i jej efektów handlowych, a także z pozytywnej reakcji setek osób odwiedzających nasze stoisko podczas targów Labelexpo Europe 2019. Nasze stoisko odwiedzili goście z najdalszych zakątków świata, a w sprawnej ich obsłudze wspierali nas autoryzowani przedstawiciele handlowi Lesko z takich krajów jak Belgia, Holandia, Hiszpania, Niemcy, Białoruś czy Rosja. Na targach podpisaliśmy kolejne umowy dealerskie, co pozwoli na lokalne promowanie rozwiązań Lesko np. w regionie Australii i Oceanii, Azji Południowo-Wschodniej czy na Bałkanach” – mówi Leszek Seroczyński, właściciel Lesko Engineering.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.